2. března 2017 17:57, aktualizováno  19:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policisté zamlčeli útok narušené ženy, která pak vraždila v obchodním centru. Půjdou k soudu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Podezřelou je třiatřicetiletá žena. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podezřelou je třiatřicetiletá žena. | foto: Týdeník Policie

PRAHA Státní zástupce ve čtvrtek obžaloval dva policisty, kteří loni v létě zasahovali proti ženě, jež později zabila zákaznici pražského obchodního centra. Za zneužití pravomoci úřední osoby pro ně navrhli zákaz činnosti. Případem se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 1. Na dotaz to sdělila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Policisté jsou obžalováni kvůli incidentu, který se odehrál loni 5. července v kavárně na pražském Újezdě. Michelle Sudků, která je nyní obžalovaná z vraždy a pokusu o vraždu, tam napadla na toaletách zákaznici. Podle spisu ji škrtila tričkem. Útočnice byla převezena do psychiatrické nemocnice v Bohnicích, lékaři ale informace o útoku nedostali. Existuje přitom zápis o tom, že lékaři se aktivně o okolnosti zajímali, dozvěděli se ale jen to, že pacientka podstoupila dechovou zkoušku.

Pacientku zanedlouho propustili, ve stejný den zabila nakupující v obchodním centru na pražském Smíchově. Podle znalců na sebe chtěla lékaře upozornit.

Vražedný útok se odehrál ve druhém patře prodejny v sekci, kde se prodává ložní...
V prodejně Tesco na Andělu zabila podle policie jedna žena druhou.

Postup nemocnice vyšetřovala komise, podle které lékaři nijak nepochybili. Zjistila však, že chyba byla v komunikaci mezi policií, záchranáři a lékaři psychiatrické nemocnice.

Obvinění policisté jsou z místního oddělení na Malé Straně. Policejní mluvčí Andrea Zoulová na začátku ledna uvedla, že oba zůstávají ve službě. Podle služebního zákona by mohli být postaveni mimo službu pouze v případě, kdy by „ponechání ve výkonu služby ohrožovalo důležitý zájem služby nebo průběh prošetřování jejich jednání“.

Případ Sudků začne Městský soud v Praze projednávat v pondělí.

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz