29. ledna 2013 11:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Policisté zatím nevědí, proč zemřel novorozenec na Rakovnicku

Novorozeně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novorozeně | foto: Shutterstock

PRAHA Středočeští kriminalisté zatím nevědí, jestli novorozenec v Mšeckých Žehrovicích na Rakovnicku zemřel násilnou smrtní nebo během porodu. Po provedené soudní pitvě nemají dostatek podkladů a příčinu úmrtí by měla napomoct objasnit řada znaleckých posudků. Jejich vyhotovení bude trvat zhruba jeden měsíc, řekla dnes mluvčí krajské policie Soňa Budská. Policisté případ vyšetřují od soboty, kdy je k porodu přivolali záchranáři.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu vraždy novorozeného dítěte matkou. Kvůli nedostatku důkazů, ale zatím není jasné, jestli bude žena obviněna. Za uvedený trestný čin hrozí tři roky až osm let vězení.

Pitva podle Budské příčinu úmrtí neodhalila, a tak nechají policisté vypracovat posudky z oborů soudního lékařství, gynekologie, porodnictví, psychologie nebo psychiatrie. "Bez závěrů těch posudků nemůžeme v případu rozhodnout," dodala Budská.

Ve Středočeském kraji se naposledy podobný případ stal loni na podzim, kdy policisté obvinili matku z vraždy novorozence nalezeného v Ládví u Prahy. Tělo donošené holčičky policisté našli zabalené do dvou pytlů v šatní skříňce v restauraci, kde žena pracovala.

Lidovky.cz, ČTK