8. března 2018 9:00, aktualizováno  10:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Poslanci vyslechli šéfa GIBS Murína, jehož Babiš vyzval k odchodu

Sněmovní bezpečnostní výbor pořádalo 8. března v Praze slyšení ředitele... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sněmovní bezpečnostní výbor pořádalo 8. března v Praze slyšení ředitele... | foto: ČTK

PRAHA Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín ve čtvrtek předstoupil před členy sněmovního bezpečnostního výboru. Poslancům chtěl předat informace, které se týkají kritiky jeho osoby ze strany premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO).

Bezpečnostní výbor Sněmovny vyslechl ředitele GIBS Murína. Jeho informace chce porovnat s tím, co jim řekne Babiš. Víc poslanci jednání nekomentovali.

GIBS v minulém týdnu uvedla, že Babiš v únoru dvakrát při osobním setkání vyzval Murína, aby se vzdal funkce. Prý mu slíbil, že když to udělá, tak se jeho odchod obejde bez skandálu. Murín rezignaci odmítá a chce dál pokračovat ve své práci. 

V minulém týdnu Babiš začal ředitele inspekce kritizovat veřejně. Uvedl například, že v něj nemá důvěru. Prohlásil také, že jeho odvolání zatím nenavrhoval. Murín vede GIBS od prosince 2015, kdy ve funkci vystřídal Ivana Bílka.

Konflikt mezi Babišem a Murínem rozjitřil politickou scénu. Premiér čelil interpelacím na toto téma. V pátek se kvůli personálním změnám, které provádí Babišova vláda, sejde mimořádně Sněmovna. Schůzi vyvolala opozice.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.