Středa 24. února 2021svátek má Matěj 1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Poslanec Pirátů těžil ve služebním bytě kryptoměny. Prý si tím topil

Tomáš Vymazal. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Vymazal. | foto: ČTK

PRAHA Poslanec Pirátů Tomáš Vymazal ve svém poslaneckém bytě těžil kryptoměnu. Poslanecká sněmovna na těžbu přišla díky několikanásobně vyšším účtům za elektřinu než jaké jsou běžné v ostatních poslaneckých bytech. Vymazal se hájí, že mu byla zima a počítačem si přitápěl. Těžbu však přiznává a výtěžek chce poslat na charitu.

Tomáš Vymazal kryptoměnu těžil ve svém služebním bytě v Nerudově ulici v historickém centru Prahy. Informoval o tom server Aktuálně.cz. 

Spotřeba elektřiny tohoto bytu v prosinci byla tak vysoká, že upoutala zájem Poslanecké sněmovny. „Je pravda, že v prosinci byla zjištěna vysoká spotřeba elektřiny v jednom z bytů, které využívají členové České pirátské strany. Vedoucí Kanceláře Poslanecké sněmovny toto zjištění neprodleně projednal s klubem pirátů, jehož členové zjednali nápravu. Tím byla celá záležitost vyřešena,“ uvedl pro Aktuálně.cz Roman Žamboch, ředitel tiskového odboru Kanceláře Poslanecké sněmovny.

Vymazal přiznal, že v bytě skutečně po dobu tří týdnů těžil kryptoměnu Zcash. Za tento čin se posléze omluvil a vytěžené peníze hodlá darovat na charitu. Částka se podle něj pohybuje v řádu stovek korun.

Zároveň ale uvádí, že v bytě bylo 16 stupňů a než mu Poslanecká sněmovna poskytla přímotop, využíval počítač mimo těžby i k tomu, aby si přitopil a neumrzl.

Podle informací Aktuálně.cz se cena za elektrický proud mohla vyšplhat až ke třem tisícům korun. Je to způsobeno tím, že k těžbě kryptoměn jsou potřeba počítače s vysokým výkonem a tím pádem i vysokou spotřebou energie. Vymazalovi se přesto cena za elektřinu zdá příliš vysoká. V bytě měl prý jen jeden počítač se třemi grafickými kartami. Konkrétní čásku si vyžádá od vedení sněmovny.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!