Neděle 18. dubna 2021svátek má Valérie 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Poslední volební štace politiků. Hrrr na ně, burcují na Facebooku

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach | foto: Lidové noviny

PRAHA Politici se snaží na poslední chvíli využít každé příležitosti, jak vyburcovat voliče. Úplně poslední štací jejich předvolebního turné se stala sociální média. "Hrrr na ně!" vyzývá oranžový senátor Zdeněk Škromach na svém facebookovém profilu voliče, aby hlasovali proti vládě. "Je třeba dát vládě za uši," přidává se jeho někdejší spolustraník Jiří Paroubek.

Oranžový senátor Zdeněk Škromach je už dlouhou dobu považovaný za politika, který totálně propadl kouzlu sociálních médií. V první volební den sice nedal na facebookový profil žádnou svou podobenku z bazénu ani se neopřel do stranických kolegů, ale i tak jeho status nepostrádal průraznost. "Máme zase po nějakém čase volby. Je to lepší než demonstrace a protesty. Dnes může každý z nás rozhodnout o tom, kdo v této zemi povládne a zda to bude v jeho prospěch. A taky nemusí a může další léta nadávat u piva. Sociální demokracie není dokonalá, máme své chyby a problémy, ale kdo je nemá? Jsme ale jedinou reálnou alternativou této vládě TOP 09, ODS a části Věcí Veřejných kolem poslankyně Peak. Tak to nenechme na těch druhých, ti k volbám určitě přijdou, vědí totiž proč volit pravicové strany, že je to pro ně osobně výhodné. Hrrrrr na ně!" napsal Škromach.

Jeho mladší stranický kolega Jeroným Tejc byl o něco stručnější. "Dost bylo vlády, která si z lidí dělá legraci! Je čas zvednout hlas (tentokrát jeho vhozením do urny) a dokázat, že mezi lidmi pánové Nečas a Kalousek žádnou podporu nemají. Stačí tomu obětovat 15 min na cestu do volební místnosti a zpět," napsal svým přátelům.

Šéfka Suverenity Jana Bobošíková opět sází na národní suverenitu. Jako by si nevšimla, že tentokrát se nevolí ani do europarlamentu, ani do sněmovny. "Prosím všechny své zdejší přátele, a i ty, kteří mi drží palce, běžte dnes nebo zítra k volbám a volte Suverenitu. Pomůžete tak mně i celé straně v naší cestě za ochranou zájmů ČR a jejích občanů," 

Jiří Paroubek je politik, který se rád dívá vpřed, do budoucnosti. Proto se mohl s klidem na svém profilu pustit nejen do vládních stran, ale nenápadně i do své někdejší partaje, která ovládá Ústecký kraj.  "Právě jsem v Teplicích odvolil. Můj hlas pochopitelně patří národním socialistům. Nezklameme Vás! Je třeba dát za uši vládním stranám i těm, kteří Vás v uplynulém volebním období ve Vašem kraji zklamali."

Alexandr Vondra, ministr obrany a senátor ODS v jedné osobě, to přece jen vzal obšírněji. "V reakci na promítání filmu Okresní přebor v mém letním kinematografu jsem se doslechl, že někteří z mých protikandidátů prý okresní přebor nekopou a míří výš. Já ho naopak kopu rád. A nestydím se za to! Senátorský post neberu jako odrazový můstek někam výš, ale jako prostředek jak pomoci regionu, který zastupuji. Práce senátora spočívá především v každodenní drobné i větší pomoci starostům, komunálním politikům, občanským sdružením i jednotlivcům ve svém domovském obvodu. Podle toho jsem se celých šest let choval a přineslo to své výsledky, a to i díky tomu, že jsem byl zároveň členem vlády. A chci v tom pokračovat i v nadcházejícím volebním období," vystavil na svém profilu. Opomněl ovšem zmínit, že podle nedávné analýzy chyběl v Senátu na každém druhém hlasování. 

ČTĚTE TAKÉ

Téměř už doyen sněmovny Stanislav Křeček (ČSSD) zvolil mravokárný tón. "Nevolit není výrazem svobodného občanského postoje, ale rezignací na občanský postoj a konec konců i na svoji vlastní svobodu. Pokud nebudeme volit může se stát, že přijde doba, kdy již žádné volby nebudou..." 

Odstřelný ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) ví, že mu následující hodiny mohou přinést zadostiučinění. Snaží se totiž zaujmout a vlastně i uplatnit v krajských volbách. 
"Přátelé, už za necelou hodinu začneme rozhodovat o tom, kdo příští 4 roky povede kraje. Pojďme všichni k volbám, sezení doma nic nevyřeší :-)" Proč přidal na konec své výzvy smajlík, není zřejmé. Kdo se komu vysměje, se totiž dozvíme až v sobotu v noci.

K volbám a politikům se vcelku už tradičně vyjádřil i umělec aTeo. Svůj názor projevil opět v osobitém stylu.

Ke krajským a senátním volbám 2012 se vyjádřil také umělec aTeo.cz

Ke krajským a senátním volbám 2012 se vyjádřil také umělec aTeo.cz

,

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!