3. prosince 2013 11:18, aktualizováno  11:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Požár vagonu ve Vršovicích komplikoval dopravu na železnici

České dráhy (Ilustrační foto.) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České dráhy (Ilustrační foto.) | foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

PRAHA Ranní požár odstaveného vozu na nákladovém nádraží Praha-Vršovice zkomplikoval železniční dopravu. Desítky dálkových vlaků směřujících na Moravu nabíraly během rána a dopoledne několik desítek minut trvající zpoždění, odřeknuty musely být i některé příměstské spoje do Řevnic.

Požár propukl zhruba ve 04:00 a škoda byla předběžně odhadnuta na 250 000, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal s tím, že požár se podařilo rychle uhasit. Kvůli požárem poškozenému trakčnímu vedení je částečně omezen provoz na trati Praha hlavní nádraží - Benešov u Prahy.

Kvůli vypnuté elektřině na vršovickém nádraží ČD nestíhaly vypravit odstavené soupravy z nádraží jih a z depa kolejových vozidel, řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík s tím, že zpoždění a odřeknutí vlaků v ranní špičce tak muselo postihnout tisíce cestujících.

Provoz na nádraží bude zcela obnoven odpoledne

Přestože kvůli opravě trakčního vedení byly zpožděné zejména vlaky vyjíždějící z Prahy, zpoždění během rána nabíraly i vlaky směřující do hlavního města z Moravy. To ale podle Českých drah nesouviselo s ranním požárem ale s nehodou, při které vlak mezi Olomoucí a Grygovem srazil člověka.

Podle Drápala shořel na vršovickém nádraží vůz nákladního dopravce ČD Cargo. Provoz přes Vršovice má být podle Drápala zcela obnoven kolem 16:00. České dráhy nicméně doufají, že by se provoz měl částečně stabilizovat už kolem poledne.

ČTK, Lidovky.cz