Neděle 9. května 2021svátek má Ctibor 22 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ve špičce bude pražské metro jezdit na všech linkách od pondělí častěji

Pražské metro. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražské metro. | foto: Tomáš Vlach, Lidové noviny

PRAHA Pražské metro bude od pondělí 19. dubna jezdit opět častěji. K posílení spojů ve špičkách přistoupil Dopravní podnik hlavního města (DPP) po dohodě s pražským magistrátem a organizací ROPID kvůli nárůstu počtu přepravených cestujících v posledním týdnu. Provoz metra je omezený kvůli nižšímu počtu cestujících souvisejícímu s protiepidemickými opatřeními v zemi.

„Pražské metro bude od pondělí jezdit podle stejného grafikonu jako na konci letošního února, tedy před zavedením lockdownu a omezením pohybu mezi okresy,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Intervaly ve špičkách budou oproti stávajícímu stavu zkráceny. V ranních hodinách, kdy jezdí nejvíce cestujících, tak vlaky na lince metra A pojedou každých 180 vteřin, na lince B každých 160 vteřin a na lince C každých 130 vteřin. Častěji bude metro jezdit i v odpolední špičce. Od pondělí metro na lince A pojede každých 210 vteřin, na lince B každých 180 vteřin a na lince C každých 155 vteřin.

Od pondělí 12. dubna, kdy skončil nouzový stav v zemi a byly uvolněny některé do té doby platné restrikce, metro využilo asi 465 tisíc cestujících denně. Oproti témuž období od 5. dubna, kdy mimo jiné platilo omezení pohybu osob mezi jednotlivými okresy, počet cestujících podle mluvčí DPP vzrostl zhruba o 13 procent. V týdnu od 5. dubna metrem po hlavním městě cestovalo asi 413 tisíc cestujících denně.

V pražské MHD kvůli epidemické situaci a vládním nařízením souvisejícím s pandemií covidu-19 klesl počet cestujících v porovnání se situací před koronakrizí až o 85 procent. Dříve metro denně přepravilo asi 1,2 milionu lidí. V době pandemie MHD jezdí podle omezených jízdních řádů. Poslední spoje metra nyní jezdí mezi 22:30 a 23:00.

Pochvaly bych výrazně omezil, víc berou než dávají, vysvětluje psycholog

Zdeněk Krpoun psycholog | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stále více čelíme nezdravému tlaku, abychom byli úspěšnější a výkonnější. Jak budovat zdravé sebevědomí? Jak správně...

Opakovaný výstup na osmitisícovku může urychlit demenci, říká neurochirurg Beneš

Vladimír Beneš | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špičkový neurochirurg Vladimír Beneš, už třetí v řadě slavné neurochirurgické dynastie, o šťourátku v mozku, hezkých...

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...