Sobota 23. ledna 2021svátek má Zdeněk 4 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pražskou kolej Hvězda hlídá nově ochranka. Má zabránit sexuálním útokům

Kolej Hvězda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kolej Hvězda | foto: MAFRA

PRAHA Noční vrátné na koleji Hvězda v Praze vystřídali hlídači bezpečnostní agentury. Karlova univerzita se k tomuto kroku uchýlila po incidentech s exhibicionisty, kteří obtěžovali místní studentky. Střežit budou nejen budovu koleje, ale i její okolí. Školu ročně vyjdou na milion a půl korun.

Zaměstnanci bezpečnostní agentury SBS Transfin působí na koleji Hvězda, kde přes noc střídají vrátné, od začátku ledna. „Jde o šest lidí na tři vrátnice, aby se prostřídali,“ popsala vedoucí koleje Hvězda Jitka Čádová serveru iDNES.cz, který o případu informoval jako první.

Služba hlídačů probíhá od sedmé hodiny večerní do sedmé hodiny ranní. V popisu práce mají vedle ostrahy budovy a jejího okolí i vydávání klíčů od sociálních místností.

Karlova univerzita s agenturou podepsala roční kontrakt ve výši 1,6 milionu korun. Podle informací serveru bylo kvůli tomu propuštěno osm vrátných, z jejichž platů jsou noční strážní placeni. Ochranka by na koleji měla zůstat natrvalo.

Policie varuje studentky, že v okolí koleje došlo v minulosti k několika...
Kolej Hvězda mají chránit nově nainstalované halogenové lampy a kamery.

Zvýšená ostraha se netýká koleje Větrník, kde loni neznámý muž napadl mladou dívku. „Přímo na koleji Na Větrníku je umístěna služebna městské policie, proto o angažování bezpečnostní agentury na této koleji aktuálně neuvažujeme,“ uvedl pro iDNES.cz mluvčí univerzity Václav Hájek.

Okolí Hvězdy patří dlouhodobě k problémovým. Studentky se tam v posledních letech kvůli výskytu exhibicionistů a několika sexuálním útokům necítí bezpečně. Městská policie proto před několika měsíci posílila v oblasti hlídky. Nainstalovány byly rovněž halogenové lampy a bezpečnostní kamery.

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou
Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou

S kolegyněmi v redakci jsme měly možnost vyzkoušet polévky Prestó, které jsou opravdu rychlé na přípravu a usnadní vám přemýšlení nad tím, co...