6. března 2017 9:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pražský policista čelí obvinění. Při vyšetřování prý přijal úplatek

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: ČTK

PRAHA Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila pražského policistu z toho, že při vyšetřování trestné činnosti přijal úplatek a zneužil svou pravomoc. V tiskové zprávě o tom v pondělí informovala mluvčí inspekce Radka Sandorová. Policistovi hrozí v případě prokázání viny až desetileté vězení.

„Vyšetřovatel generální inspekce zahájil trestní stíhání proti policistovi, který se měl úmyslného nezákonného jednání dopustit v rámci výkonu své služby v souvislosti s vyšetřováním trestné činnosti,“ uvedla Sandorová. Obviněný pracuje na Krajském ředitelství policie hlavního města Prahy.

Inspekce policistu zadržela koncem minulého týdne, trestní řízení dozoruje pražské vrchní státní zastupitelství. Obviněný zatím nebyl postaven mimo službu. „Služební funkcionář s personální pravomocí učiní příslušné personální rozhodnutí až po seznámení se spisovým materiálem,“ sdělila na dotaz mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

Generální inspekce prověřuje a stíhá příslušníky policie, celní správy a vězeňské služby, u občanských zaměstnanců bezpečnostních sborů se zajímá o trestné činy spáchané v souvislosti s výkonem pracovních úkolů. Podle poslední výroční zprávy obvinila v roce 2015 celkem 258 lidí, což bylo o 55 méně než o rok dříve. Z obviněných bylo 143 policistů. Zneužití pravomoci bývá nejčastějším důvodem stíhání.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz