15. dubna 2019 11:58, aktualizováno 16. 4 7:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Pražský tunel Mrázovka zaplnil kouř z hořícího auta. Hasiči zasahovali v dýchací technice, zachránili člověka

Pražští hasiči zasahují v tunelu Mrázovka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražští hasiči zasahují v tunelu Mrázovka. | foto: Twitter Hasiči Praha

Praha Požár osobního auta v pondělí uzavřel na hodinu obousměrně pražský tunel Mrázovka, od 13:00 je směr ke Strahovskému tunelu opět průjezdný, v opačném směru k Barrandovskému mostu mají řidiči ale dál využívat objízdné trasy přes Smíchov. Oheň totiž poškodil zabezpečovací systémy tunelu a dopravní policie musí s ohledem na to vyhodnotit situaci, řekl mluvčí policie Tomáš Hulan. Při nehodě byl zraněn jeden člověk a požár podle hasičů způsobil škody v řádech milionů korun.

Podívejte se na video ze zásahu:

Mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová řekla, že záchranáři po nehodě převzali do péče šestačtyřicetilého muže, který se nadýchal kouře. Při vědomí ho převezli do motolské nemocnice. Podle zdravotnické záchranné služby posádka RZP zahájila u muže 46 litrů nadýchaného zplodinami kyslíkovou terapii a transportovala do Fakultní nemocnice v Motole.

15.dubna 2019 v 13:24, příspěvek archivován: 15.dubna 2019 v 13:38

Posádka RZP z nehody v tunelu Mrázovka zahájila u muže 46L nadýchaného zplodinami kyslíkovou terapii a transportovala do FNM. Atego ani druhá RZP naštěstí nebyly potřeba. @HasiciPraha @PolicieCZ https://t.co/yJteERUFL9

Vůz začal v tunelu podle Hulana hořet kolem 11:40, vzhledem k tomu, že byl tunelový tubus silně zakouřen, byl tunel uzavřen nejdříve ve směru k Barrandovskému mostu a posléze i v opačném směru. Kolem 12:30 hasiči požár auta uhasili.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz