2. srpna 2017 14:16, aktualizováno  15:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Z tunelu Mrázovka se valil dým. Hořící auto zastavilo provoz

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Hasiči Praha/Milan Pacík

Jedna z klíčových dopravních staveb v metropoli má ve středu odpoledne problém. Před výjezdem z tunelu Mrázovka na pražském Smíchově hořelo osobní auto ve směru na Dejvice. Policie proto tunel uzavřela. Ve směru z centra byl již provoz obnoven.

Podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky zasahovali hasiči těsně u výjezdu z tunelu Mrázovka před Strahovským tunelem kvůli hořícímu vozidlu.

Ilustrační foto.
Hasiči likvidují požár osobního vozidla v pražském tunelu Mrázovka.

“Hasiči požár lokalizovali. Provoz v tunelu je zastaven a spustilo se odvětrávání tunelu,“ uvedl Kavka po druhé hodině. Krátce před třetí hodinou byl požár zcela uhašen, informovali hasiči na Twitteru.

Uhašené vozidlo bylo pomocí navijáku odtaženo. Nikdo nebyl zraněn. Podle webu Požáry.cz hořelo v přední části osobního vozidla. Plameny způsobily škodu za 30 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada v motorovém prostoru, informuje server.

02.srpna 2017 v 14:14, příspěvek archivován: 02.srpna 2017 v 15:13

Hasiči zasahují před vjezdem do tunelu Mrázovka u požáru osobního automobilu.

Policisté již zprovoznili tunel ve směru ze Strahovského tunelu. Druhá strana vozovky zůstává stále uzavřena. V Radlické ulici kvůli tomu vznikají kolony, menší zástupy aut se tvoří také v nájezdu do tunelu v Duškově a na ní navazující Vrchlického ulici. Podle informací z dopravního portálu Ředitelství silnic a dálnic by měl být tunel plně průjezdný zhruba v 16:00.

Mrázovka je společně s Blankou, Zlíchovským a Strahovským tunelem klíčovou součástí městského okruhu Prahy. Tunel Mrázovka navazuje ve směru z Prahy 6 na Prahu 5 na Strahovský tunel, řidiči z něj vyjíždějí na frekventovanou Strakonickou ulici či Barrandovský most.

Lidovky.cz, ČTK