7. ledna 2017 17:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Muž bodl pejskařku do předloktí. Nelíbilo se mu, že venčí psy bez vodítka

Žena venčící psa v parku (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žena venčící psa v parku (Ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Policie dopadla jednašedesátiletého muže, který ve čtvrtek napadl v Praze 4 starší ženu venčící psy. Útočník své oběti nejprve nadával a nakonec ji bodl nožem do ruky. Zraněná žena skončila po útoku v nemocnici. Muž se k činu přiznal, hrozí mu až deset let vězení.

O případu v sobotu informovala pražská policie na svém webu. Sedmašedesátiletá žena venčila psy ve čtvrtek po poledni u Modřanské rokle, kde na ni zaútočil neznámý muž.

„Nejprve se jednalo o verbální atak, který se týkal venčení psů a jejich pohybu bez vodítka, což se muži nelíbilo,“ popsal konflikt policejní mluvčí Jan Daněk. Muž ženě vyhrožoval zabitím psů i jí samotné. Nakonec vytáhl 35 centimetrů dlouhý nůž a ženu bodl do předloktí.

Zraněná žena po napadení odešla domů, odkud si zavolala sanitku. Záchranáři ji odvezli do nemocnice.

Po pachateli začali pátrat policisté, včetně hlídky na koních. „Těmto policistům se po několika desítkách minut podařilo podezřelého v Modřanské rokli vypátrat a zadržet,“ uvedl mluvčí.

Jedenašedesátiletý muž se při výslechu k napadení přiznal. Kriminalisté s ním proto zahájili trestní stíhání pro trestné činy těžké ublížení na zdraví, nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. V případě odsouzení mu hrozí až 10 let vězení.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!