8. ledna 2017 10:44 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Padesátiletého muže vážně popálil výbuch, asi po manipulaci se střelným prachem

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: @HZS hl. m. Prahy, Milan Pacík

TUROVICE Padesátiletý muž utrpěl vážné popáleniny při sobotním výbuchu v rodinném domě v Turovicích na Přerovsku. Hasiči při zjištění příčiny exploze pracují s variantou neopatrné manipulace se střelným prachem, řekl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák. Událostí se zabývá také policie.

Exploze byla hlášena v sobotu krátce po 18:00. „Na místě nalezen při vědomí muž popálený na obou rukou, obličeji a vlasové části hlavy,“ uvedl Hošák, který je i mluvčím záchranné služby. Posádka zraněného ošetřila a transportovala ho do nemocnice v Přerově s předpokladem, že muž bude převezen na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Ostravě.

Podle policejního mluvčího Františka Kořínka řezal muž ve sklepní dílně domu bruskou kov. „Takto vzniklá jiskra odletěla na přibližně jeden kilogram střelného prachu uskladněného v plastové láhvi,“ popsal Kořínek. Kromě újmy na zdraví vznikla při explozi i hmotná škoda vyčíslená předběžně na 52 000 korun.

„Přerovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta,“ uzavřel policejní mluvčí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz