27. ledna 2017 12:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na výstavišti v Praze-Letňanech hořelo. Dva lidé jsou zranění

Požár na výstavišti v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár na výstavišti v Praze | foto:  Dan Materna, MAFRA

Na výstavišti v Praze-Letňanech v pátek hořely stánky s občerstvením. Požár vznikl při výměně propanbutanové lahve, několik dalších následně explodovalo. Hasiči zhruba po 40 minutách požár dostali pod kontrolu, dva ze šesti stánků ale oheň zničil, řekl velitel zásahu Miloš Němec a obchodní a marketingový ředitel provozovatele výstaviště František Martin Přívětivý. Dva lidé ze stánku byli lehce popáleni, zhruba 200 lidí z blízké haly bylo preventivně evakuováno.

Přívětivý uvedl, že oheň kompletně zničil dva stánky včetně okolního sezení a poničil plášť blízké haly, na její konstrukci to ale vliv nemělo. „Plášť se vymění,“ řekl ředitel a doplnil, že páteční požár neovlivní konání současné akce zaměřené na karetní hry ani nadcházející naplánované akce, protože jsou v jiných veletržních halách. Výši škody ředitel zatím neznal.

Hasiči dostali informaci o požáru před 11:30, po 40 minutách byl podle velitele hasičů oheň lokalizován. Mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn ČTK řekl, že záchranáři na místě ošetřili dva lehce popálené muže ze stánku s občerstvením a následně je převezli do popáleninového centra v Praze Vinohradech.

Požár na výstavišti v Praze-Letňanech
Požár na výstavišti v Praze

Hasiči po oznámení požáru vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu, který signalizuje velký požár. Vyšší už je pouze zvláštní stupeň poplachu.

Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu, který signalizuje velký požár. Vyšší už je pouze zvláštní stupeň poplachu.

27.ledna 2017 v 12:43, příspěvek archivován: 27.ledna 2017 v 13:11

Dva lehce popálení jsou již v péči specialistů popáleninového centra FNKV. Při dohašování zůstává inspektor a terénní Atego #zzshmp #hzs https://t.co/SrGFonk4Hb

Areál PVA Expo Praha nabízí celkem 105 000 metrů čtverečních krytých i venkovních ploch. Sedm moderních ocelových hal má rozlohu 35 000 metrů čtverečních. Na výstavišti se konají veletrhy, výstavy, sportovní akce, koncerty, konference, semináře, workshopy, kongresy a firemní prezentace. Podle webových stránek se v pátek v areálu koná fórum celiaků.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz