14. února 2017 17:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V lakovně ve Zvoli se požár již nešíří, hasiči uvnitř nalezli tělo pohřešovaného muže

Požár průmyslového komplexu ve Zvoli u Prahy hasily desítky profesionálních i... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár průmyslového komplexu ve Zvoli u Prahy hasily desítky profesionálních i... | foto: FOTO: WWW.POZARY.CZ

ZVOLE U PRAHY V hořícím objektu ve Zvoli u Prahy našli záchranáři po několika hodinách mrtvého pohřešovaného muže, odpoledne to řekl mluvčí hasičů Petr Svoboda. Lakovna stále hoří. Hasičům se ale podařilo zastavit šíření požáru. Snížili stupeň poplachu ze třetího na druhý. Ve středu místo prohlédne vyšetřovatel. Při požáru se zranili dva lidé, jedna zaměstnankyně firmy a jeden hasič. Škoda se pohybuje kolem 100 milionů korun.

„Mohu potvrdit, že policie na místě požáru nalezla jednu osobu bez známek života,“ řekl Svoboda.

„Krátce po půl šesté byla nahlášena lokalizace, oheň se již nešíří. Hasiči ho ještě musí zlikvidovat,“ řekl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Hasit se bude celou noc. Konečná likvidace požáru se očekává až ve středu ráno, kdy hasiči dohasí skrytá ohniska.

Od noci byl pohřešován jeden ze zaměstnanců fimy, toho hasiči nalezli zhruba v 17:00. Krátce poté, co z budovy vynesli ohořelé tělo, se v části budovy zřítilo několik stropních panelů. Hasičům tak bylo přísně zakázáno chodit dovnitř, hasiči musejí požár hasit pouze zvenku z výškové techniky.

Průmyslový komplex ve Zvoli u Prahy.
Požár průmyslového komplexu ve Zvoli u Prahy.

„Ve středu bude pokračovat vyšetřování za účasti Technického ústavu požární ochrany,“ řekl Holomčík. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známé.

Informaci o požáru haly o rozměrech 70 krát 15 metrů hasiči dostali před 03:00. Na místo se sjely desítky hasičů ze Středočeského kraje a Prahy, povolána byla i těžká technika ze Zbirohu a Hlučína. Vzhledem k velikosti požáru hasiči vyhlásili nad ránem třetí ze čtyř stupňů požárního poplachu. „Uvnitř explodovaly tlakové lahve,“ uvedl Holomčík.

ČTK

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz