25. října 2013 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

NEŽ PŮJDETE VOLIT: Lídři poslali poslední vzkaz voličům

Kroužkování za volební plentou (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kroužkování za volební plentou (Ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Proč by měli voliči dát hlas právě jejich straně? V čem jsou lepší než ostatní a co nabízí? Předsedové politických stran poslali prostřednictvím serveru Lidovky.cz poslední vzkaz voličům před otevřením volebních místností. Přečtěte si, co slibují.

Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD

Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka

Vážení voliči,

jsou před námi volby, které rozhodnou o osudu České republiky na dlouhá léta dopředu. Po sedmi letech neúspěšné pravicové vlády tu konečně máme šanci na pozitivní změnu. Jsme připraveni napravit chyby ODS a TOP 09 a prosadit dobře fungující stát. Chceme, aby se všem v naší zemi lépe žilo. Pomozte nám dát věci do pořádku. Sociální demokracie má volební číslo 1. Stačí jen přijít k volbám a dát nám váš hlas. Nezklameme.

Vojtěch Filip, předseda KSČM

Předseda KSČM Vojtěch Filip

Předseda KSČM Vojtěch Filip

KSČM je od svého vzniku v roce 1990 čitelnou politickou stranou se silnou členskou základnou. Představujeme důsledný levicový program, postavený na spravedlnosti a solidaritě ve společnosti. Nikdy nebudeme stranou, která by neplnila své sliby a zrazovala voliče. Chcete-li šanci na lepší život, využijte svého práva a přijďte k volebním urnám. Je na každém z nás, zda bude možné budovat ekonomicky a sociálně silný stát, nebo se budeme dál potácet v dluhové spirále a korupcích, které rozpoutaly předchozí pravicové vlády v čele s ODS a TOP 09.

Andrej Babiš, předseda ANO

Andrej Babiš

Andrej Babiš

Víc než dvacet let nám tu vládnou stále stejní lidé a stejné strany, které ze zákulisí vodí jako loutky pořád stejní kmotři. Proto se naše země neposouvá kupředu. Odchod stávající garnitury včetně KSČM, která se dohaduje s ČSSD, bude pro mnohé ze současných šíbrů, kteří si z politiky (služby občanům) udělali byznys, hodně těžký. Někteří bojují o svou existenci. Bojují zákeřně a všemi prostředky. I to mě ujišťuje v přesvědčení, že je současnou politiku třeba zásadně obměnit. Od toho je tu hnutí ANO.

Karel Schwarzenberg, předseda TOP 09

Karel Schwarzenberg

Karel Schwarzenberg

Doufám, že si každý občan uvědomí svoji odpovědnost a půjde k volbám. V dnešním rozložení nejrůznějších stran záleží opravdu na každém hlasu. Prosím, volte odpovědně, nemrhejte vaším hlasem a nevolte pouze "proti", volte, komu po rozvaze poměrně nejvíc důvěřujete.

Martin Kuba, předseda ODS

Předseda ODS v Jihočeském kraji Martin Kuba

Předseda ODS Martin Kuba

Nejsme stranou jednoho muže ani hnutím na jedno použití. Jsme nejpočetnější pravicová strana a máme za sebou více než dvacetiletou historii. Máme rozumný program a nejvíce nových jmen na kandidátkách, což je nejlepším důkazem naší sebereflexe. Budeme hájit zájmy všech slušných a pracovitých lidí, především střední třídy a malých a středních podnikatelů. Jestliže chcete, aby byla v naší zemi zachována politická rovnováha, volte ODS.

Pavel Bělobrádek, předseda KDU-ČSL

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

KDU-ČSL nabízí změnu k lepšímu. Zcela novou generaci politiků, kteří nemají nic společného se šlendriánem a skandály v posledních letech. A zároveň jistotu tradiční strany. My lidovci jsme pokorně přijali lekci od voličů v posledních volbách. Pochopili jsme, že musíme lidem nabídnout nové tváře i styl. Na našich kandidátkách jsou zkušení komunální politici, kteří opakovaně získali důvěru občanů, i nestraníci, kteří již něco dokázali ve svých profesích a chtějí podpořit novou KDU-ČSL. Přijďte tedy 25. nebo 26. října k volbám a volte KDU-ČSL.

Tomio Okamura, předseda Hnutí Úsvit přímé demokracie

Předseda Hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura

Předseda Hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura

Moji spoluobčané,

máme dnes a zítra jedinečnou příležitost vyřešit příčinu stávajících krizí a korupce, dát kontrolní moc do rukou nám občanům a zvýšit odpovědnost politiků. Jako jediná z relevantních stran prosazujeme uzákonění závazného celostátního referenda bez výjimek, aby si mohli občané kdykoli vymoci požadované změny. To je jediná pojistka proti paskvilům, jako je zákon o církevních restitucích nebo skarty. Jako jediní prosazujeme také uzákonění odvolatelnosti a hmotné a trestní odpovědnosti pro politiky, kteří ztratili důvěru občanů. Prosíme Vás o podporu, přijďte nás podpořit. Děkuji.

Zdeněk Štengl, předseda Strany práv občanů Zemanovci

Předseda SPOZ Zdeněk Štengl

Předseda SPOZ Zdeněk Štengl

Prezident Miloš Zeman říká, že jediným důvodem, proč vstoupit do nějaké strany, je její program a snaha jej naplnit. Já jsem přesvědčen, že tohle by mělo být i jediným důvodem, proč nějakou stranu volit. A pokud se Miroslav Kalousek domnívá, že demokracie v této zemi je ohrožena, má možná pravdu. To nebezpečí se však jmenuje Andrej Babiš. Proto pojďme k volbám nejen s planoucím srdcem, ale i s chladnou hlavou.

Ondřej Liška, předseda Strany zelených

Předseda Strany zelených Ondřej Liška

Předseda Strany zelených Ondřej Liška

Než odjedete na víkend, nezapomeňte dorazit k volbám, ať se máte kam vrátit. Využijte svůj hlas, jak nejlépe umíte. Jedině hlasy korupčníkům a business stranám, jsou zahozené. Zelení nabízí vedle chytrého programu i slušnost v politice. Jsme stabilní stranou s jasnou vizí, ne jen dočasným politickým projektem. Hlas pro zelené má vždycky smysl!

Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany

Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany

Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany

Naše strana vznikla zdola a stojí na dobrovolné angažovanosti lidí. Prosazujeme naše názory a názory našich příznivců i když nejsme v parlamentu. Když budeme v parlamentu, můžeme mnohé změnit. Když nebudeme, ale budeme mít peníze z volebního příspěvku, také to pomůže ve zvýšení tlaku na změny zákonů.

spaŠárka Pálková