Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 9 °C občasný déšť Předplatné LN
5. července 2015 21:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Před deseti lety měl vraždit. Vrchní soud mu už podruhé zrušil čtrnáctiletý trest

Z vraždy obžalovaný Martin Bódiš 24. června 2014 u zlínské pobočky Krajského... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Z vraždy obžalovaný Martin Bódiš 24. června 2014 u zlínské pobočky Krajského... | foto: MAFRA

OLOMOUC Vrchní soud v Olomouci zrušil v neveřejném jednání trest 14 let vězení pro Martina Bódiše za vraždu podnikatele v Otrokovicích z roku 2005. Uvedla to v neděli televize Nova. Případ se tak vrací již podruhé ke Krajskému soudu ve Zlíně. Vrchní soud rozsudek zrušil už jednou, letos v lednu.

Podle obžaloby pracovník ochranky Bódiš před deseti lety připravil o život v bytě v Otrokovicích na Zlínsku muže, pro kterého pracoval. Nyní osmatřicetiletý Bódiš ale vinu odmítá. Krajský soud již loni v září uložil Bódišovi za vraždu 14 let vězení. Když vrchní soud letos v lednu rozsudek na základě odvolání obžalovaného i státního zástupce zrušil, zlínský soud pak dal v březnu Bódišovi opět čtrnáctiletý trest, ale i druhý verdikt vrchní soud zrušil.

„(Soud) rozhodl tak, že se rozsudek soudu prvního stupně v celém rozsahu ruší a věc se vrací tomuto soudu k novému projednání a rozhodnutí,“ řekl televizi Nova mluvčí Vrchního soudu v Olomouci Vladimír Lichnovský.

Krajský soud v předchozích líčeních například jako podstatný důkaz označil nálezy textilních vláken z Bódišova oděvu na oblečení a ložním prádle zavražděného. „Je tam nějaké modrobílé bavlněné vlákno, ale není jasné, jestli je z kalhot Martina Bódiše nebo z kalhot poškozeného,“ uvedl již dříve Bódišův obhájce Miroslav Michajlovič.

„Mikrovlákna jsou jedním z řady důkazů, které byly v této věci opatřeny. Samy o sobě by nemohly vést k usvědčení pachatele,“ reagoval státní zástupce Roman Kafka.

Ačkoli se vražda stala v roce 2005, Bódiš byl obviněn až loni. Na dopadení podezřelého se podílel speciální policejní tým Tempus, jehož cílem je vyšetřovat právě letité případy uzavřené bez úspěchu.

Motivem k vraždě byly údajně osobní spory s podnikatelem, který prý chtěl Bódiše propustit. Bódiš ale tvrdí, že měl poškozeného rád. Při zadržení se podle státního zástupce Bódiš přiznal, po obvinění ale výpověď změnil. Podle znalců obžalovaný trpí disociální poruchou osobnosti, která byla dříve nazývána psychopatií.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!