13. června 2016 11:13 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Více než dvacet omezení. Provoz v Praze bude přes prázdniny komplikovaný

Pražská MHD | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražská MHD | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Prahu čeká o prázdninách více než dvacítka dopravních omezení. Provoz automobilů přeruší opravy komunikací nebo vodovodu, vyměněny budou výhybky na trase metra C. Vyplývá to z materiálu, který budou v úterý projednávat pražští radní. Největší počet omezení se dotkne území Prahy 4. Omezení zasahují také do června či do poprázdninového provozu.

Technická správa komunikací (TSK) se chystá k opravě vozovek například na frekventované Štěrboholské spojce. Tam se uskuteční dvě etapy oprav. První začne 3. července v úseku od Průmyslové k Nedokončené ulici, a to ve směru do centra. Uzavírka jízdního pruhu potrvá do 28. srpna. Ve stejném úseku, ale v opačném směru, potrvá omezení od 28. srpna do 20. října.

Opravu TSK chystá rovněž v Českobrodské ulici v úseku mezi ulicemi Broumarská a Lomnická, v ulici Na Baních v Praze 5 nebo na Jižní spojce v Praze 4. Tam bude TSK frézovat část vozovky od 10. července do 30. srpna v části mezi ulicí 5. května a Barrandovským mostem.

Oprava tramvajové tratě se dotkne náměstí I. P. Pavlova, stejně tak úseku ulice Jugoslávských partyzánů k náměstí Míru. V první polovině července bude dopravní podnik (DPP) vyměňovat panely v křižovatce ulic Ječná a Sokolská a Ječná a Karlovo náměstí - 5. července bude zcela uzavřen provoz v Sokolské ulici. Oprava v ulici Jugoslávských partyzánů se uskuteční od 28. července do 11. srpna.

Vodovod budou Pražské vodovody a kanalizace opravovat v ulici U Plynárny, a to v úseku mezi ulicemi Nad Vinným potokem a Bohdalecká. Tam práce začaly už v červnu, DPP totiž opravuje tramvajovou trať. Vodovod, společně s vozovkou, bude opraven rovněž v Korunovační ulici, práce tam začnou 3. července.

Omezení se dotknou i pražské MHD. DPP plánuje na trase metra C v úseku mezi Pražského povstání a Roztyly výměnu výhybky. Práce by měly trvat od 2. do 10.

ČTK
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Kdo létá, ničí planetu. Greta probouzí výčitky v mladé generaci

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Letadla vyšla z módy, zatěžují prý klima. Když měla mladá aktivistka Greta Thunberg mluvit v OSN, do Ameriky radši...