Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Přetížená nemocnice v Chebu musela dočasně uzavřít porodnici, akutní případy posílá do Varů

Covid 19

  13:50aktualizováno  13:56
Cheb - Chebská nemocnice, která je přetížená kvůli koronavirové epidemii, musela v pondělí s okamžitou platností dočasně přerušit provoz porodnického oddělení a oddělení šestinedělí. Porody i akutní výkony bude směřovat do nemocnice v Karlových Varech. V regionu je porodnice také v sokolovské nemocnici.

Chebská nemocnice. foto: MAFRA

Z Chebu putuje 14 lidí s covidem do jiných nemocnic. Karlovarsko hlásí nedostatek lůžek i personálu

„Důvodem k opatření je personální situace v chebské nemocnici v důsledku epidemie covid. Zaměstnanci porodnice tak dočasně posílí své kolegy na ostatních pracovištích,“ řekl mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký.

Chebské nemocnici od minulého týdne docházejí volná lůžka pro pacienty s covidem, důvodem je nedostatek kvalifikovaného personálu a přetíženost současného.

Sanitky u příjmu chebské nemocnice Foto: MAFRA - Martin Stolař
Sanitky u příjmu chebské nemocnice.

Vedení nemocnice společně s krajem proto organizuje přes národní dispečink lůžkové péče přesun pacientů do nemocnic v ostatních krajích. V pondělí a v neděli byli převezeni pacienti většinou s lehkým průběhem nemoci do nemocnic v Mariánských Lázních, Rakovníku či v Praze.

V Karlovarské krajské nemocnici, pod níž spadají nemocnice v Karlových Varech a v Chebu, chybí kvůli nemoci podle Podrackého přibližně z 1200 zaměstnanců asi 60. Aktuálně je v chebské nemocnici na intenzivní péči 11 pacientů s covidem, dalších 26 je umístěno na standardních lůžkách. Nejvíce pacientů s koronavirem zaznamenala nemocnice dosud v neděli, kdy tam intenzivní péči vyžadovalo 13 pacientů a dalších 30 bylo na ostatních lůžkách.

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN) dnes dopoledne řekl, že v chebské nemocnici jsou pro pacienty s covidem-19 k dispozici dvě lůžka intenzivní péče a více standardních lůžek s kyslíkem. Počet hospitalizovaných se ale neustále mění.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat