Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Při kontrole EET byli na hokeji v Prostějově napadeni úředníci

Česko

  16:40
PROSTĚJOV - Neznámí pachatelé napadli ve čtvrtek při hokejovém utkání v Prostějově dvojici úředníků finančního úřadu. Na zimním stadionu úředníci kontrolovali dodržování povinností při elektronické evidenci tržeb (EET). Muže útočníci několikrát udeřili a jeho kolegyni způsobili poranění na ruce. Policie případ vyšetřuje jako výtržnictví, řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) foto:  Petr Topič, MAFRA

Podle zástupců finančního úřadu musel být jeden ze zaměstnanců ošetřen v nemocnici.

Incident se stal na zimním stadionu v Prostějově při utkání klubů Jestřábi Prostějov a Rytíři Kladno. „Pachatelé poškozené častovali vulgárními výrazy a polili je pivem. Pracovníka úřadu několikrát udeřili a s jeho kolegyní se přetahovali o kabelku takovým způsobem, že jí bylo způsobeno drobné zranění na ruce,“ uvedla policejní mluvčí.

Podle mluvčí Finančního úřadu pro Olomoucký kraj Zuzany Žabčíkové k napadení došlo ve chvíli, kdy dva zaměstnanci úřadu kontrolovali dodržování zákona o evidenci tržeb ve vestibulu zimního stadionu. Napadeni byli oba úředníci. „Jeden z nich musel být ošetřen na úrazovém oddělení Nemocnice Prostějov. Na místo incidentu byla přivolána policie,“ řekla v pátek mluvčí úřadu. Podotkla, fyzické napadení zaměstnanců finanční správy bývá výjimečné. Úřad podle ní dělá veškeré kroky, aby podobným útokům předešel.

Povinnost účtovat v EET, kterou úředníci na místě kontrolovali, se od 1. prosince 2016 týká restaurací a ubytovacích služeb, od 1. března 2017 se do EET zapojili podnikatelé v maloobchodě a velkoobchodě. Finanční úřad loni v Olomouckém kraji uskutečnil 2453 kontrol zaměřených na dodržování těchto povinností, jeden či více prohřešků zjistil u 430 daňových subjektů. Loni za to úředníci uložili celkem pokuty za 1,88 milionu korun.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!