5. června 2017 7:52, aktualizováno  10:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při nárazu vlaku v Přerově se zranilo 15 lidí. Strojvedoucímu se udělalo nevolno

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: ČTK

PŘEROV Na nádraží v Přerově kvůli indispozici strojvedoucího narazil v pondělí ráno vlak Leo Express do nárazníků na konci tratě. Při nárazu popadali ve vozech lidé. Zraněno bylo 15 cestujících a 2 stevardi. Ve většině případů šlo o lehčí zranění, dva cestující odvezli záchranáři do olomoucké nemocnice. Škody jsou prozatím vyčísleny na 20 milionů korun.

Nehoda se stala v 05:54, kdy na přerovské nádraží přijížděl vlak Leo Express jedoucí ze Starého Města u Uherského Hradiště. V Přerově měl vlak končit. „Strojvedoucí dojížděl na nádraží a udělalo se mu nevolno. Narazil do nárazníků, které stojí na konci trati. Je jedním ze zraněných,“ uvedl mluvčí hasičů.

U strojvedoucího byla ihned provedena dechová zkouška, která byla negativní. „Případem se nyní zabývají kriminalisté,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Při prudkém nárazu popadali ve vozech vlaku cestující. Záchranáři na místě...
Na nádraží v Přerově zřejmě kvůli indispozici strojvedoucího narazil 5. června...

„Došlo k projetí návěstidla zakazujícím jízdu. Vlak poté narazil do zarážedla na konci koleje. Okolnosti zatím nevíme, kolegové jsou na místě, bližší informace bychom měli znát během dne,“ řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Při prudkém nárazu popadali ve vozech vlaku cestující. Záchranáři na místě ošetřili dohromady 15 lidí. „Kromě dvou lidí byli všichni převezeni do přerovské nemocnice. Většinou šlo o lehká zranění, měli jsme však i podezření na zranění čelisti a jedno středně těžké poranění nohy,“ doplnil Hošák.

Na místě hasiči zasahovali také se speciálním zdravotnickým přívěsem. Provoz na nádraží ale nebyl podle policejní mluvčí Miluše Zajícové omezen.

Celková škoda byla doposud odhadnuta na 20 miliónů korun. Jde především o škodu na vlaku, škoda na trati ještě zřejmě není vyčíslena. Šetření pokračuje,“ uvedl Drápal.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz