6. února 2018 7:50, aktualizováno  12:22 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při nehodě minibusu a tří aut se na Šumpersku zranilo sedm lidí

Policie ČR - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie ČR - ilustrační foto | foto: Shutterstock

ŠUMPERK Při dvou nehodách minibusu, dodávky a dvou osobních automobilů se v úterý časně ráno u Písařova na Šumpersku zranilo sedm lidí, které záchranáři převezli do nemocnice. V úterý o tom informoval mluvčí záchranné služby Pavel Lampa. Původní informace od hasičů hovořily až o 21 zraněných osobách, ty se ale nepotvrdily.

Silnice číslo 11 byla v místě srážky několik hodin uzavřena. Provoz tam byl obnoven krátce před 11:00, oznámila policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Okolnosti nehody vyšetřuje policie.

Havárie se na silnici u Písařova staly krátce před 05:00. „Žádného se zraněných nemuseli hasiči z havarovaných vozidel vyprošťovat,“ uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Záchranáři ošetřili sedm zraněných a několik dalších osob podle Hacsikové posléze vyhledalo lékařskou pomoc vlastními silami.

Do Nemocnice Šumperk bylo převezeno pět zraněných lidí. „Jednalo se lehká zranění. Čtyři lidé již byli propuštěni do domácí péče. Jedna žena zůstává v nemocnici na pozorování,“ uvedla mluvčí šumperské nemocnice Hana Hanke.

Vybíhalová uvedla, že u Písařova nejprve havaroval minibus, ve kterém cestovalo 18 osob, s osobním vozidlem. „Chvíli poté na stejném místě došlo k druhé dopravní nehodě, kdy se střetl nákladní vůz Ford Transit s osobním vozidlem. U obou dopravních nehod došlo ke zranění účastníků,“ podotkla.

ČTK