28. února 2017 10:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Při převozu na psychiatrii sebral muž policistovi zbraň, postřelený skočil do Labe

Záchranná služba (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranná služba (ilustrační foto). | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

MĚLNÍK Případ střelby při převozu psychicky nemocného pacienta v Mělníku vyšetřují středočeští krajští policisté. Zda bude muž z něčeho obviněn, zatím není jasné. Podle webu Týdeník policie pacient sebral v pondělí při převozu do psychiatrického zařízení policistovi zbraň, další policista po něm vystřelil a zřejmě ho zasáhl do ruky.

„Mohu potvrdit, že při incidentu ke střelbě došlo, zatím nemohu poskytnout žádné další informace,“ řekl v úterý středočeský policejní mluvčí Jakub Vinčálek. Informaci, že muže policisté muže během incidentu postřelili a on pak skočil z mostu do Labe uvedl také server Novinky.cz.

Konflikt se stal v pondělí večer během převozu psychicky nemocného muže. Při převozu do psychiatrického zařízení na Mělnicku asistovala policie. Ve chvíli, kdy sanitka jela po mělnickém mostu přes Labe.

Převážený muž měl podle serveru Týdeník policie sebrat jednomu z policistů služební zbraň, po potyčce se mu povedlo dostat se ven ze sanitky. Další z policistů, který byl v sanitce, po utíkajícím muži vystřelil, aby předešel další tragédii. Muž s postřelenou rukou nakonec skočil z mostu přímo do řeky.

Na místo vyjeli mělničtí hasiči, povolány byly další hlídky OOP z okolí, kriminalistický technik, výjezdová skupina SKPV ÚO Mělník a také dosahoví pracovníci z krajského ředitelství.„Muž byl zadržen hlídkou mělnického obvodního oddělení,“ uvedl Vinčálek. Podle něj není v ohrožení života.

Policie nezveřejnila, zda je pacient hospitalizovaný v nemocnici, psychiatrickém zařízení nebo zda byl zadržen.

ČTK, Lidovky.cz

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz