18. března 2017 15:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Příští týden se ohřejeme. Předpověď slibuje nadprůměrné teploty, pak ochlazení

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Příští týden bude podle meteorologů nadprůměrně teplý, s teplotami vzduchu kolem třinácti stupňů. Na přelomu března a dubna se mírně ochladí, ale pak se rtuť teploměru opět začne šplhat vzhůru. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na následující čtyři týdny. Srážkově bude toto období průměrně.

Po neděli má být podle meteorologů o něco teplejší, než je v této době zvykem. „Maximální denní teploty vzduchu se budou pohybovat většinou kolem třinácti stupňů Celsia,“ uvádí předpověď. Minimální noční teploty budou klesat na tři až sedm stupňů, v závěru týdne bude v noci kolem nuly.

V dalších dvou týdnech by se průměrné teploty měly dostat blíže k dlouhodobému normálu. Na přelomu března a dubna tedy bude přes den většinou kolem dvanácti stupňů.

„Poslední týden období se jeví jako slabě nadprůměrný,“ uvádí ČHMÚ. Vzduch bude mít přes den kolem čtrnácti stupňů Celsia, v noci teploty spadnou na tři stupně.

Množství srážek by v následujících čtyřech týdnech nemělo být mimořádné. „Srážkově očekáváme období průměrné až podprůměrné,“ uvádí předpověď. Nejvíce deště očekávají meteorologové v týdnu od 27. března, a to s průměrným úhrnem kolem dvanáct milimetrů.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz