Pondělí 13. července 2020svátek má Markéta 21 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Radní oddalují prodej domu na Václaváku. Kupec má vazby na Rittiga

Dům na Václavském náměstí 39 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dům na Václavském náměstí 39 | foto: google.com

PRAHA Prodej většinového podílu v domu na pražském Václavském náměstí za více než 150 milionů bude muset Praze 1 odsouhlasit zastupitelstvo hlavního města. Rozhodla o tom v úterý rada hlavního města. Revokovala tak své červnové usnesení, sdělil radní Jan Vašíček. Kupcem má být spolumajitel domu, který ještě nedávno byl majetkově propojen s lobbistou Ivo Rittigem.

Prodej domu číslo 39 opakovaně kritizuje v Praze 1 opozice. Prodej domu je podle ní neekonomický a hodnota nemovitosti je mnohem vyšší.

Praha 1 vlastní sedm osmin domu, zbytek patří společnosti Václavské náměstí 39. Radnice o prodeji rozhodla v rámci scelování majetku v bytových domech, kdy se snaží kupovat podíly spolumajitelů nebo naopak odprodat svůj podíl. Důvodem je prý neefektivní správa nemovitostí.

Předkupní právo má spolumajitel

Prodej domu zastupitelstvo schválilo v září. Objekt nabídlo nájemníkům za 153 milionů korun. Na nemovitost má ale podle zákona předkupní právo spolumajitel, tedy Václavské náměstí 39. Podle opozice tak zastupitelstvo ve skutečnosti schválilo prodej domu právě této firmě. Nájemníci na jednání zastupitelstva uvedli, že společnost ještě před nedávnem měla majetkové propojení s lobbistou Ivo Rittigem.

Hlavní město se prodejem zabývalo již v červnu, tehdy prodej povolilo. Nyní své usnesení změnilo. "Na základě nových skutečností rada hlavního města Prahy revokovala usnesení z června letošního roku s tím, že rada nově požaduje, aby byl uvedený záměr projednán v zastupitelstvu hlavního města Prahy," uvedl Vašíček.

,

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.