Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

Prodloužení utnul obránce Havíř

LIBEREC/PRAHA Bílé peklo tentokrát nezafungovalo. Ve třetím semifinále hokejové extraligy mezi Libercem a Pardubicemi sice dokázali domácí dotáhnout zápas do prodloužení, to ale v čase 61:54 utnul obránce David Havíř.

Pardubice tak vedou v sérii už 3.0 a do finále mohou postoupit už dnes, kdy se hraje v Liberci čtvrtý duel.

V Liberci dosud platilo pravidlo můj dům - můj hrad. Severočeši v play off totiž doma neprohráli žádný zápas. Jenže včera měli hosté rychlý nástup a a už v páté minutě Marka Pince v brance Liberce prostřelil Petr Sýkora. O dvacet minut později zvýšil na 2:0 Jakub Nakládal, ale poté odčaroval kouzlo Dominika Haška v přesilovce Petr Nedvěd.

Ve 38. minutě poslal hosty do vedení 3:1 Jan Starý. Domácí příznivce rozjásal Jan Plodek, kterým nejprve bleskově snížil a poté vyrovnal. Jenže Liberci se nepovedlo prodloužení. Havíř se vydal na útočný výlet a střelou od modré čáry ukončil zápas.