13. ledna 2018 14:47 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

‚Proruský a pročínský prezident napaden kvůli svým postojům,‘ píší o Zemanovi média

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 21Diskuse
Záchranka zasahuje po útoku na prezidenta Zemana. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranka zasahuje po útoku na prezidenta Zemana. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Včerejšího útoku ukrajinsko-angolské aktivistky Angeliny Diashové na prezidenta si všímají i zahraniční média. Miloše Zemana popisují jako kontroverzní hlavu státu, který je znám pro jeho dobré vztahy s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Zeman vs. nahá aktivistka

Zpravodajský web News4Europe popsal celou situaci od napadení Zemana, který byl poté „překvapen a rozrušený“, a dal do souvislosti Zemanovu kritiku evropských sankcí vůči Moskvě za krizi na Ukrajině. „Bodyguardi museli viditelně otřesenému Zemanovi, který chodí s hůlkou, pomoci opustit místnost,“ uvedli webové stránky francouzské televize France 24. Ta Miloše Zemana popisuje jako ‚proti-muslimského, proruského a pro-čínského‘ prezidenta.

Kontroverze Zeman podle britského deníku Daily Express vyvolal například vtipkováním s Putinem o „likvidaci“ novinářů a označení muslimské imigrace do Evropy za „organizovanou invazi“. „Zeman je oblíbený ve volbách v bývalé komunistické zemi především z důvodu jeho protiimigračních názorů, ale rozděluje společnost, …, kvůli svým blízkým vztahům s Ruskem a Čínou,“ píše list.

S tím, že Zeman rozděluje zemi, souhlasí i americký deník The Washington Post. Dále píše o Zemanově reakci na celý incident. „Jakmile se Zeman vrátil do volební místnosti řekl, že je poctěn být napaden aktivistkou Femenu,“ napsal deník.

Zahraniční média si všímají i Zemanových protikandidátů, které například kanál France 24 označil za „liberálnější proevropské soupeře“. Americký deník The Washington Post zmiňuje Jiřího Drahoše, Michala Horáčka, Mirka Topolánka a Pavla Fischera.

Miloš Zeman, který byl napaden ukrajinskou aktivistkou.
Ochranka zasahuje proti ženě (vlevo), která se ve volební místnosti v pražských...
Lidovky.cz
  • 21Diskuse

Najdete na Lidovky.cz