Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Protesty se ze Šluknovska přesunou do Ústí

Česko

  12:10
ÚSTÍ NAD LABEM - Ze Šluknovského výběžku se protestní pochody přesouvají dál do vnitrozemí. Na sobotu 8. října místní svolali shromáždění do Ústí nad Labem.

Romové jako takoví nám nevadí, shoduje se většina demonstrantů, ale vadí jim vzrůstající kriminalita v jejich městě foto:  František Vlček, Lidové noviny

Podle pozvánky zveřejněné na sociální síti se sejdou na Mírovém náměstí ve 13:00 a půjdou městem kolem krajského úřadu na Lidické náměstí před magistrát.

Řešení dříve, než dojde k eskalaci

"Podporujeme práva slušných občanů bez rozdílu barvy pleti a přejeme si co nejrychlejší, dlouhodobé řešení problému i na místech, kde situace ještě nevyeskalovala do takových rozměrů, jako ve Šluknovském výběžku," píše se v prohlášení organizátorů.

K dnešnímu dni potvrdilo na sociální síti účast na pochodu zhruba 800 lidí.

ČTĚTE TAKÉ:

V plánu je podle svolavatele pochodu Milana Sůry krátký projev na Mírovém náměstí a pak pochod ulicemi Hrnčířská, Velká hradební kolem Krajského úřadu, Bratislavská, Winstona Churchilla, Masarykova na Lidické náměstí před ústecký magistrát.

Možná dorazí i DSSS

Původní termín shromáždění byl v sobotu 1. října, Sůra ale nestihl pochod včas oznámit na magistrát, proto se pochod o týden posunul. Nový termín svolavatel řádně ohlásil v úterý 27. září. Podle Sůry potvrdili účast i zastánci stejného názoru z jiných měs.

Jak napsal v diskusi na sociální síti, jedná i s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). Vyjádření strany zjišťujeme.

Proti pochodu chce aktivně vystoupit také iniciativa V Ústí neonacisty nechceme, zatím ale není jasné jakou formou. "Schůzku máme až dnes. Ve stejném termínu ale bude i pochod ve Varnsdorfu, který je pro nás priorita, budeme tam s místními Romy na ubytovnách," řekl Miroslav Brož ze zmíněné iniciativy.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat