18. března 2009 23:13 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Randák: Topolánek chtěl zneužít rozvědku

PRAHA Bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák obvinil Mirka Topolánka (ODS) z toho, že v době, kdy ještě nebyl předsedou vlády, chtěl rozvědku zneužít. Záležitost se údajně týkala kauzy bývalého poslance Zdeňka Kořistky.

"V době, kdy jsem ještě byl ředitelem rozvědky a on ještě nebyl premiérem, po mě chtěl angažovanost v kauze Kořistka. Bezúspěšně," uvedl Randák  v on-line rozhovoru na serveru tn.cz .

Odpovědi na otázku, co přesně Topolánek od rozvědky v kauze Kořistka chtěl, se ale vyhnul. "Není prostor na odpověď a ani vhodná chvíle. Ona ale přijde," prohlásil.

V kauze bývalého poslance Zdeňka Kořistky vyšetřovala policie jeho tvrzení, že mu přítel šéfa ODS Topolánka Marek Dalík spolu s dalším mužem nabídli úplatek, když jako poslanec nepodpoří novou vládu Stanislava Grosse (ČSSD).

To se ale neprokázalo.

Randák v rozhovoru na tn.cz mimo jiné také uvedl, že to, "jak zneužívá bezpečnostní složky tato vláda, to nemá po roce 1989 v ČR obdoby".

Topolánek naopak obvinil Randáka z účasti na údajné manipulaci loňské volby hlavy státu. "Celou věc" podle premiéra řídili a organizovali právě někdejší šéf české rozvědky Randák a Petr Dimun, nyní odpovědný za marketing ČSSD. Zprávu o případu bude podle něj v pondělí projednávat vláda a premiér ji pak prý rád předloží na uzavřeném jednání dolní komory.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!