7. července 2013 10:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ransdorf si stěžoval na reportéra. Mikrofon může mít i terorista, tvrdí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 51Diskuse
Český europoslanec Miroslav Ransdorf (KSČM) podrážděně slovně i fyzicky napadl nizozemského televizního reportéra. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český europoslanec Miroslav Ransdorf (KSČM) podrážděně slovně i fyzicky napadl nizozemského televizního reportéra. | foto: Lidovky.cz

BRUSEL Europoslance Miroslava Ransdorfa minulý měsíc překvapil reportér nizozemské televize Dumpert, když ho natočil a obvinil z ze zneužívání náhrad. Komunistický poslanec reagoval podrážděně a kromě slovních urážek na adresu novináře do něj i strčil.

PŘEŠLAPY MIROSLAVA RANSDORFA

  • Zneužívání diet není v Evropském parlamentu prvním proviněním Miroslava Ransdorfa. Kamery ho zachytily, jak usnul přímo v parlamentní lavici. Naneštěstí pro něj poslanec sedící vedle zrovna pokládal dotaz. Video s vtipným hudebním motivem se poté dostalo na internet. O případu informoval server Lidovky.
Europoslanec Ransdorf.

Europoslanec Ransdorf.

  • Ransdorf neudržel pozornost ani minulý rok na stranickém sjezdu Komunistické strany Čech a Moravy. Fotograf ho zachytil, jak během volby předsedy usnul a tudíž se jako jediný zdržel hlasování. Celou zprávu si můžete přečíst na Lidovkách.
  • Poslanec disponuje také velkými dluhy. Aby se vyhnul exekuci, musel si na jejich zplacení znovu půjčit. Více než tři miliony korun europoslanec dluží zkrachovalé ostravské kampeličce Unibon, dalších sedm milionů včetně penále po něm chce také jeho přítel Vratislav Šlajer a stejnou částku také dalšímu známému, Miroslavu Branovi. ČTĚTE VÍCE

Už tehdy Randsdorf sliboval, že si na práci novináře bude stěžovat a že má v hlavně návrh, jak podobná "překvapení" napříště zarazit.

Lidovky.cz: Po zveřejnění reportáže holandské televize jste prohlásil, že podniknete kroky na svou ochranu.
To už jsem udělal. Napsal jsem stížní dopis předsedovi Evropského parlamentu. Musím říci, že na to zareagoval promptně a nařídil vyšetřování celého případu. Postavila se za mě také tisková mluvčí Evropského parlamentu.

Lidovky.cz: Kdo vaši stížnost bude posuzovat?
Budou se tím zabývat kvestoři, ještě před parlamentními prázdninami.

Lidovky.cz: Proč vás ta reportáž tolik pohoršila. Nebyla tam uvedena fakta?
Ta televize je vyhlášená tím, že je skutečně bulvární, ona organizuje tuhle brutální kampaň proti europoslancům. 

Lidovky.cz: Mám na mysli věcnou správnost té reportáže.
Oni se snaží dokázat, že je Europarlament k ničemu. Že bereme peníze za nic. Já jsem ten den pracoval, byl jsem na konferenci a to bylo koneckonců předvedeno i v televizi. Pak jsem dělal i ve své kanceláři a šel jsem se podepsat. To jsem musel stihnout do 22 hodin, takže je jedno, kdy se člověk podepíše. Pak mě přepadl novinář, který se nepředstavil a začal na mě řvát.

Lidovky.cz: Proč jste mu to tedy nevysvětlil tak, jako teď?
No já jsem vůbec nechápal, co po mě chce. Když na vás někdo začne řvát, že berete peníze za nic, tak co mám dělat. Nevěděl jsem, že je to novinář.

Lidovky.cz: Měl přece v ruce mikrofon...
To může mít každý. Jakýkoli provokatér, terorista nebo blázen. A on se choval jako blázen.

khuKarel Hrubeš
  • 51Diskuse

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb
Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v havarijním pojištění opravdu stačí? Každý vám říká, kam máte volat v případě nepojízdného vozidla, ale nikdo zřetelně nevysvětlí, jak vám v dané situaci pomůže vaše pojišťovna.

Najdete na Lidovky.cz