3. června 2012 7:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Rath by se to dozvěděl, vysvětluje klíčový muž volbu Brna

Bývalý policista Libor Gregor nechce v médiích svoji tvář.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý policista Libor Gregor nechce v médiích svoji tvář. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Stál na začátku kauzy Rath. Podnět ale nepodal v Praze nebo Středočeském kraji, kde se podezřelé jednání konalo, nýbrž v Brně. "Lidé, kterých se to týkalo, by se to dřív nebo později dozvěděli," vysvětluje volbu místa bývalý policista Libor Gregor.

Sobotním Lidovým novinám poskytl Gregor exkluzivní rozhovor, kde popisuje, proč podnět na lidi kolem Davida Ratha podal na Nejvyšším státním zastupitelství v Brně.

ČTĚTE TAKÉ:

"Poté, co se v médiích probíralo, jaká situace panuje na Vrchním státním zastupitelství v Praze, jsem zavrhl, že bych se obrátil na ně," naráží Gregor na spor mezi Vlastimilem  Rampulou a ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem.

Bývalý policista Libor Gregor nechce v médiích svoji tvář.

"Ty boje ve mně žádnou důvěru nevzbuzovaly. Navíc jsem si nebyl jistý místní a věcnou příslušností. Mohlo to dopadnout tak, že by se věc posílala z útvaru na útvar a skočilo by to ještě dřív, než začalo," říká Gregor,l který se nyní živí jako soukromý detektiv.

Rath byl na narozeninách vysokého policejního funkcionáře

Tvrdí, že to není tím, že by nedůvěřoval státním zástupcům ve Středočeském kraji. "I tam jsou skvělí státní zástupci a policisté, ale jestliže se doslechnete, že exhejtman Rath byl na padesátinách jednoho z vysokých funkcionářů středočeské policie, že se tam potkal i se státními zástupci, tak se podle toho musíte zařídit."

Tak se muž, kterého nemile překvapilo, že se jeho jméno uniklo na veřejnost, rozhodl pro Brno. A odtud případ putoval do severních čech ke státní zástupkyni Lence Bradáčové a jejímu týmu."Až na ten únik, který byl naprosto zbytečný, to můžu hodnotit jedině pozitivně," komentuje Gregor půlroční práci detektivů. "Klika byla, že se toho ujali policisté, kteří nebyli spřaženi s pražským prostředím." 

VÍCE ČTĚTE ZDE:

Osmičlenná skupina lidí kolem bývalého hejtmana Davida Ratha, kterého policisté zatkli se sedmi miliony korun v krabici, tak skončila ve vazbě, za korupci hrozí obviněným až desetileté vězení.

  • Dalo se podezření o zneužívání dotací zpeněžit?
  • Vyšetřoval Gregor v roli policisty i politiky?
  • Jak vzpomíná na vyšetřování v Příbrami?
  • Proč odešel od policie?

Velký rozhovor s bývalým policistou Liborem Gregorem vyšel v sobotním vydání Lidových novin.

 

rakRadek Kedroň, mprMartin Prachař

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!