Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Odstup, volají na severu kolegové na neúspěšného kandidáta ODS Sobotku

Česko

  17:10
PRAHA - Regionální rada ODS v Libereckém kraji bude ve středu jednat o odvolání prezidentského kandidáta strany a šéfa liberecké buňky Přemysla Sobotky. Serveru Lidovky.cz to potvrdil sám Sobotka.

Přemysl Sobotka foto: Jiří Salik Sláma, Mafra

„Regionální radu jsem mimořádně svolal já, aniž jsem tušil, že z Jablonce přišla nějaká výzva. Na programu to není, ale je dost dobře možné, že se to na něj dostane,“ uvedl Sobotka.

ČTĚTE TAKÉ:

Na webových stránkách oblastní rady ODS Jablonec visí tisková zpráva z 15. ledna, kde rada žádá Sobotku, aby svolal volební regionální sněm. „Oblastní rada ODS Jablonec vyzývá všechny členy Regionální rady ODS Libereckého kraje, aby vyvodili zodpovědnost za několikery prohrané volby a odstoupili ze svých funkcí,“ stojí v prohlášení.

Vše o prezidentské volbě

Jak dopadly volby?

Co řekli vítězové

Reakce poražených

Momenty voleb

Názory

Kdo se stane hlavou České republiky?

Volbu prezidenta jsme sledovali online. Reportáž najdete ZDE.

„Chtěli jsme to už dříve, ale nešli jsme do toho kvůli kampani. Kolem Sobotky se dlouhodobě drží lidé, kteří věří na staré pořádky. To chceme změnit,“ řekl LN bez dalšího upřesnění zdroj z liberecké ODS.

„Osobně se domnívám, že je většina na mé straně. Tu podporu mám řadu let, ta prostě existuje,“ dodává Sobotka. Ten plánuje na regionální radě mluvit o povolební situaci, protože svůj propad v prezidentské volbě vnímá nejen jako prohru svoji, ale i celé ODS.


Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!