Pondělí 3. srpna 2020svátek má Miluše 19 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Registr aut kolabuje. Praha vyzvala řidiče, aby na úřady nechodili

Na registrech řidiči čekají i několik hodin. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na registrech řidiči čekají i několik hodin. | foto: ČTK

PRAHA Centrální registr vozidel ve čtvrtek ráno zkolaboval v řadě českých měst včetně Brna a Prahy. Stalo se tak po napojení systému na základní registry osob a nemovitostí, které mělo práci úředníků urychlit.

Systém základního registru technici v noci napojili na centrální registr vozidel, po příchodu prvních klientů však přestal na mnoha úřadech pracovat.

Potíže nastaly například v některých městech Pardubického kraje. Přímo v Pardubicích systém zcela zkolaboval. V Chrudimi jej sice zcela vypnout nemuseli, ale prakticky se zastavil.

Potíže s registrem jsou i na některých místech v Královéhradeckém kraji. V Trutnově, Jičíně a Hradci Králové provoz výrazně zpomalil. V Domažlicích i v Plzni dochází ke komplikacím. Systém tam sice funguje, ale některé úkoly nelze vůbec provést.

Nově hlásí problémy i Praha. Magistrát vyzval lidi, aby návštěvu registračních míst odložili. "Žádáme veřejnost, aby posečkala se svými žádostmi až do odvolání, neboť pracoviště pražského registru vozidel byla nucena zastavit výdej čísel a není možné odbavovat občany," uvedla mluvčí magistrátu Tereza Králová. Systém v Praze fungoval od sedmi hodin, kdy jednotlivá pracoviště v hlavním městě otevírají. Po osmé hodině se ale k systému začaly připojovat i menší obce a systém se zahltil, po deváté hodině se zhroutil.

S registrací vozidel lidé konečně uspěli.

Dopoledne téměř hodinu nefungoval ani registr v Brně. Systém se podařilo opět zprovoznit krátce po 10:00, nelze ale vyloučit další výpadky. "Během noci se registr napojil na centrální systém a fungoval bez problémů, dokud nepřicházeli lidé. Po zahájení úředních hodin se postupně zpomaloval a zhruba v 9:15 přestal fungovat úplně," uvedl tajemník brněnského magistrátu Pavel Loutocký.

Ve středních Čechách zkolaboval registr vozidel v Rakovníku. Totéž se stalo v Kladně. Pomalu fungují registry v Příbrami, Berouně a Nymburku. Některé úkony nebylo možné dopoledne provést ani v registru v Jablonci nad Nisou a systém byl pomalý v České Lípě. V Liberci zaznamenali jen menší problémy.

,

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...