13. ledna 2019 17:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič ujížděl ze Slovenska s osmi uprchlíky, policisté je zastavili na dálnici u Brna

Vůz převážející ilegální migranty. (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vůz převážející ilegální migranty. (ilustrační foto) | foto: www.tydenikpolicie.cz

PRAHA Policie ČR dostala v neděli v dopoledních hodinách zprávu, že její kolegové ze Slovenska pronásledují automobil mířící ke státní hranici. Řidič, který v autě převážel také osm cizinců irácké národnosti překročil ještě na slovenské části dálnice D2 povolenou rychlost a nezastavil k silniční kontrole. Vůz značky BMW zastavili policisté kvůli vysoké rychlosti až před Brnem za pomocí zátarasu, uvedl Týdeník Policie.

Ujíždějící automobil se podařilo díky instalovaným překážkám zastavit na dálnici D2 u Brna. Proč řidič prchal vysokou rychlostí přes hranice se ukázalo v momentě, kdy z vozu vystoupilo osm iráckých migrantů, sedm mužů a jedna zěna, informoval v neděli Týdeník policie. V roce 2018 bylo v České republice zadrženo 130 uprchlíků.

Ve voze, který policie zastavila u Brna, bylo celkem sedm mužů a jedna žena.

Ve voze, který policie zastavila u Brna, bylo celkem sedm mužů a jedna žena.

Do akce se zapojil i Odbor mezinárodních vztahů, který jednotlivým hlídkám přinášel informace. „Policisté řidiče zadrželi pro podezření ze spáchání trestného činu. Všechny převážené cizince policisté z důvodu nelegálního vstupu na území ČR na místě zajistili a eskortovali na policejní služebnu k provedení dokumentace a dalším procesním úkonům,“ sdělil Týdeník policie. Dále uvedl, že o jejich dalším osudu se bude rozhodovat v následujících hodinách, popřípadě v průběhu zítřejšího dne. 

Lidovky.cz

VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony
VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony

Výborné čokoládové bonbony, které můžete na Valentýna vytvořit ve tvaru srdíček.