29. května 2017 11:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Řidič najížděl v Chomutově do lidí, tak ho zastřelil. Muž je ve vazbě, hrozí mu 20 let

Policie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie | foto: Anna Vavríková, MAFRA

CHOMUTOV Sedmatřicetiletý muž, který v noci na sobotu v Chomutově zastřelil o dva roky mladšího Roma, je ve vazbě. Policie jej obvinila z vraždy. Pokud bude odsouzen, hrozí mu 12 až 20 let vězení. Podle některých svědků útočník na muže několikrát bez varování vystřelil, podle jiných jednal v sebeobraně. Usmrcený krátce předtím ohrožoval jízdou autem okolí, najížděl do lidí i zaparkovaných aut.

Sedmatřicetiletý střelec po činu dle svědectví utekl na nedalekou čerpací stanici, kde počkal na policisty. Ti jej později obvinili z trestného zločinu vraždy, neboť se ke svému činu doznal. V pondělí odpoledne pak byl chomutovským soudem vzat do vazby.

“Okresní soud v Chomutově akceptoval návrh Krajského státního zastupitelství v Ústí nad Labem a rozhodl o vzetí obviněného muže do vazby,“ řekl v pondělí mluvčí ústecké policie Daniel Vítek. „Pokud bude muž uznán vinným ze spáchání trestného činu, ze kterého byl obviněn, hrozí mu trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let,“ doplnil.

Incident se odehrál v sobotu ve tři hodiny ráno v Jirkovské ulici. Obviněný muž podle dosavadního zjištění policie slyšel z ulice hluk. Když se podíval z okna panelového domu, uviděl dodávku, jejíž řidič boural do zaparkovaných aut a vozidlem najížděl do osob, které stály před domem na chodníku, tvrdí policie.

Obviněný ihned poté vyšel s legálně drženou zbraní před dům a na auto, které právě v té chvíli projíždělo kolem něj, začal střílet. Řidiče dodávky zasáhlo několik střel a utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. „Přivolaní policisté podezřelého, který na hlídku čekal na místě činu a ke střelbě se doznal, bezprostředně poté zadrželi,“ dodal Vítek.

Výpovědi svědků incidentu se rozcházejí. Někteří mluví o tom, že střelec jednal v sebeobraně, jiní tvrdí, že jednal bezhlavě. „Žádný varovný výstřel. Bylo to hodně ran, to byla prostě poprava,“ cituje svědky server Info.cz. Romové v sobotu večer uskutečnili na místě události pietní shromáždění. Sešlo se jich zhruba sto.

rsaRobert Sattler