Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rodina Kočky vypovídala na policii

Česko

  17:11
PRAHA - V neděli dopoledne padne rozhodnutí o tom, zda bude uvalena vazba na pražského hoteliéra Bohumíra Ďurička. Ďurička policie obvinila ze čtvrteční vraždy Václava Kočky mladšího na křtu knihy předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Na policii také vypovídali členové rodiny Kočky, uvedl pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Václav Kočka se svým právníkem Josefem Lžičařem. foto: Hynek GlosLidové noviny

Rodina dnes zaslala médiím prohlášení, ve kterém žádá veřejnost i média, aby respektovali jejich bolest a žal. "Věříme, že pachatel tohoto hrůzného a nepochopitelného činu bude zásluhou policie a soudů spravedlivě potrestán," uvedla rodina v prohlášení. Jan Kočka, bratr zavražděného, dnes řekl, že termín pohřbu oběti zatím nebyl stanoven.

Pětapadesátiletému Bohumíru Ďuričkovi hrozí za vraždu deset až 15 let vězení. S mužem, kterého podle policie zastřelil z legálně držené zbraně, nejprve několik hodin popíjel v pražské restauraci Monarch po autogramiádě a křtu Paroubkovy knihy. Podle dostupných informací se oba muži sázeli o vysoké finanční částky a dostali se do "opilecké hádky".

K případu se začali vyjadřovat politici, například premiér Mirek Topolánek kromě vyjádření soustrasti rodině oběti připomněl spis někdejšího šéfa policejního útvaru pro boj s organizovaným zločinem Jana Kubiceho. Ten v roce 2006 ve zprávě pro poslance psal o prorůstání mafiánského prostředí do státní správy a v textu se objevila jména Ďurička i otce zavražděného Václava Kočky.

O Ďuričkovi, který byl prý spolupracovníkem StB, se v Kubiceho zprávě psalo jako o známém Paroubka. Po jejím zveřejnění Paroubek označil za "hnusnou lež" pasáž dokumentu, podle níž jeho známý Ďuričko "měl mít během dovolené styk se svou nezletilou dcerou, kterou má mít k dispozici i Paroubek".

Ďuričkovi patří společnost Hotel Axa, která provozuje stejnojmenný pražský hotel. Dříve se angažoval i na fotbalové scéně, když v 90. letech vstoupil do Dukly Praha. V roce 1997 ji přestěhoval do Příbrami a o dva roky později klub prodal kontroverznímu podnikateli Jaroslavu Starkovi.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat