Úterý 15. června 2021svátek má Vít 27 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Už tuším, jak to bylo, říká právník sražené ženy

Advokát Josef Lžičař | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Advokát Josef Lžičař | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Je to asi tak, jako když k vám na benzínce přiběhne chlapec a chce vám umýt přední sklo. Nejspíš ho uvidíte, řekl po víkendové rekonstrukci nehody advokát Josef Lžičař. Ten po nehodě Romana Janouška zastupuje ženu, kterou lobbista srazil.

Jak hodnotíte rekonstrukci nehody?
Za celé dva dny jsem měl jen právo zúčastnit se jen té pasáže s mojí klientkou. Mám právo pak jen dostat kopii protokolu a budu čekat na znalecký posudek. Jinak vůbec nevím, jak se celá věc vyvíjí.

Bylo to pro vaši klientku psychicky náročné? Už dříve jste říkal, že měla po nehodě psychické trauma...
Bylo to pro ni velmi náročné. Nečekaně se to tam zlomilo a nervově to na ni zapůsobilo. Poprvé byla na místě, kde se jí to stalo. Znovu viděla auto, které ji srazilo. Vyšetřovatelé jí naštěstí umožnili, aby seděla a ten samotný pohyb, kdy došlo ke srážce, za ni dělala figurantka.

PSALI JSME:

Rozebírali s ní vyšetřovatelé nehodu déle než s ostatními sedmi svědky?
Byli jsme tam asi hodinu a půl, protože každou otázku ze strany vyšetřovatelů musela překládat tlumočnice. Tím se ten čas zhruba zdvojnásobil oproti ostatním svědkům.

Potvrdila vaše klientka to, co říkala už dříve vyšetřovatelům během výslechu?
V těch zásadních věcech to potvrdila. Rekonstrukce sice nešla do takových podrobností jako výslech, ale celkově bych řekl, že to potvrdila. Během rozboru nehody ale některé vzdálenosti musíme brát s rezervou. Musíme si uvědomit, že má klientka měla krevní výron v mozku a další zranění. Co jsem tak ale slyšel, tak nevypovídala nějak výrazně odlišně od ostatních svědků.

Zajímáte se tedy o to, co říkají ostatní svědci?
Co jsem tak slyšel od pana Širokého (advokát Romana Janouška - pozn. red.) je problém, že svědci nebyli schopni přesně odhadnout vzdálenost a jestli pan Janoušek stál na té křižovatce na prvním nebo třetím místě.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Vaše klientka vyšetřovatelům řekla, že ji Roman Janoušek nesrazil úmyslně. Vyplynulo to stejně i v sobotu po tom, co na místě nehody nasměrovala figurantku?
To si netroufnu říct. Musí to říct znalec. Místo pana Janouška seděl v autě figurant, který měl na brýlích kamery. To ukáže víc. Já mám svou domněnku, ale nechci ji říkat, nechci ovlivňovat.

Jeden ze svědků o víkendu tvrdil, že vaši klientku Roman Janoušek vidět musel. Nebojíte se, že toto vnáší trhliny do výpovědi vaší klientky?
Já vám to řeknu jinak. Když vezmu pocity normálního řidiče a vidím, že mi nějaká osoba stojí před autem a zaklepe na kapotu, tak to je stejné, jako když k vám na benzínce přiběhne chlapec, který si chce přivydělat a umývá vám sklo, tak ho asi člověk asi může vidět. Ale nevím, jak to chodí, když člověk nadýchá 2,2 promile alkoholu. 

Michaela Těšínská

Autor

Michaela Těšínskámichaela.kabatova@lidovky.czČlánky

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Procházku vypnu, slibuje Rakić. Uznávaný sudí analyzuje: Dokázal by to, ale...

Rakušan Aleksandar Rakic si už Jiřího Procházky všiml. A chce mu v UFC srazit... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Z Jiřího Procházky se mezi konkurenty polotěžké váhy UFC (93 kg) stává žádané zboží. O novou dvojku divize si hlasitě...

Nejproočkovanější země světa zavádí tvrdá opatření. Covid mají i očkovaní

Ruská vakcína Sputnik V. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na Seychelách vyskočil součet všech případů za více než rok pandemie v posledních třech dnech o třináctinu. Problém je...