1. března 2014 7:33 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Expremiér Rusnok se stal novým členem bankovní rady ČNB

Prezident Miloš Zeman jmenoval novým členem bankovní rady České národní banky bývalého premiéra Jiřího Rusnoka.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman jmenoval novým členem bankovní rady České národní banky bývalého premiéra Jiřího Rusnoka. | foto: Dan Materna, MAFRA

PRAHA Novým členem sedmičlenné bankovní rady České národní banky je od soboty expremiér Jiří Rusnok (53). Nahradil Evu Zamrazilovou, které skončil v pátek její šestiletý mandát. Zamrazilová kandiduje za ODS v květnových volbách do Evropského parlamentu.

Rusnok, kterého prezident Miloš Zeman jmenoval 5. února, se chce v centrální bance věnovat především regulaci finančního trhu a ochraně spotřebitelů.

Do konce ledna byl Rusnok premiérem prozatímní vlády, která od léta úřadovala bez vyslovení důvěry Poslaneckou sněmovnou. Předtím Rusnok působil jako šéf ING penzijního fondu i jako prezident Asociace penzijních fondů. Dříve byl také ministrem financí a ministrem průmyslu a obchodu.

ČTĚTE VÍCE

Další výměna členů bankovní rady je možná v červenci 2016, kdy končí mandát guvernérovi Miroslavu Singerovi a členovi bankovní rady Kamilu Janáčkovi.

Bankovní rada ČNB určuje měnovou politiku země a rozhoduje o zásadních měnově politických opatřeních.

Lidovky.cz, ČTK

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?