Neděle 29. listopadu 2020svátek má Zina 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Schwarzenberg uznal porážku. Volby vyhrála lež. A ne jedna, řekl

Karel Schwarzenberg | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Schwarzenberg | foto: ČTK

PRAHA Neúspěšný prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg uznal porážku. Z Paláce Lucerna na dálku pogratuloval vítězi Miloši Zemanovi a vzkázal mu, aby byl prezidentem všech občanů. Rozdíl deseti procent podle něj způsobily lži v předvolební kampani.

"Deset procent je jasný rozdíl, zvítězil Miloš Zeman, uznávám. Doufám, že se mu podaří být prezidentem všech českých lidí," pronesl za potlesku.

Schwarzenberg potom poděkoval pomocníkům a nepřímo si rýpl do svého rivala. "Rád bych poděkoval svému týmu, protože se nedopustil žádných lží a podpásovek ani v nejvypjatějších chvílích, zachovali jsme si čest," řekl.

ONLINE REPORTÁŽ Z 2. KOLA PREZIDENTSKÉ VOLBY MŮŽETE SLEDOVAT ZDE

O výsledku podle něj rozhodla ostrá kampaň. "Rozdíl deset procent je výsledkem této kampaně. Ze života vím, že proti jistým pomluvám není možné se bránit. Volby vyhrála lež. A ne jedna," pronesl neúspěšný kandidát.

Za pět let se o prezidentský post už Schwarzenberg znovu ucházet nebude. Nastoupit má nová generace, aby rozhodla o budoucnosti. Volební výsledky zklamaly jeho příznivce sledující volby v čimelické hospodě. Právě v Čimelicích Schwarzenberg několik let v mládí žil.

Prezidentské volby vyhrál Zeman se ziskem 54,8 procenta hlasů.Schwarzenberga porazil o půl milionu hlasů. Volit přišlo 59,1 procenta lidí. Úřadu by se nový prezident měl ujmout 8. března.

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...

SOUTĚŽ: Vyhrajte a zachumlejte se do beránkové soupravy od decoDoma!
SOUTĚŽ: Vyhrajte a zachumlejte se do beránkové soupravy od decoDoma!

Mrazivých večerů přibývá a s nimi i touha zachumlat se do něčeho hřejivého. Souprava NOEL vám toto splní a navíc je v opravdu rozkošném zimním...