Neděle 7. března 2021svátek má Tomáš 5 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman s Klausem tvoří jednu skupinu, je to podvod, řekl Schwarzenberg

Karel Schwarzenberg v obležení fotografů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Schwarzenberg v obležení fotografů. | foto: MAFRA-Dan Materna

OLOMOUC Na nedělní mimořádné tiskové konferenci kandidát na prezidenta Karel Schwarzenberg uvedl, že Zeman s Klausem tvoří jednu mocenskou skupinu a označil to za podvod na voličích. Zemanův tým ale Schwarzenbergova slova důrazně odmítá.

"V těchto dnech se projevil velký podvod na českých voličích. Dlouhá léta nám Václav Klaus a Miloš Zeman tvrdili, jak spolu svádí nepřekonatelný boj pravice s levicí." řekl na tiskové konferenci Schwarzenberg.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

"Teď se jasně projevuje, že o to vůbec nejde. Neboť Václav Klaus a Miloš Zeman tvoří jednu mocenskou skupinu, která spolu drží léta pohromadě," uvedl dále ve svém prohlášení. Schwarzenberg tvrdí, že v prezidentské volbě jde tak o víc, jde o budoucí podobu české politiky.

Podle něj se nyní jasně ukazuje, že Klaus se Zemanem mají společný zájem, který je spojuje v okamžiku nouze. "Stejně jako je spojoval v dobách opoziční smlouvy. Součástí tohoto paktu je i nedávná masivní amnestie," doplnil prezidentský kandidát.

"Je to poměrně troufalý výrok od člověka, který je úzce spjat se současným ministrem financí Miroslavem Kalouskem, který je jeho místopředsedou v politické straně TOP 09, a který v podstatě celé jednání pana Schwarzenberga, za zády s podnikateli Zdeňkem Bakalou a Richardem Hávou, řídí," uvedla mluvčí Zemanova štábu Hana Burianová.

Karel Schwarzenberg

Karel Schwarzenberg

Schwarzenberg se dnes v Olomouci rovněž znovu ohradil proti manipulaci s jeho výroky na adresu Benešových dekretů, které se podle něj dopouští jeho soupeři. Schwarzenberg v televizní debatě uvedl, že poválečný odsun Němců z Československa by byl z dnešního pohledu posuzován jako porušení lidských práv a že někdejší vláda včetně prezidenta Edvarda Beneše by se za to ocitla před mezinárodní trestní spravedlností v Haagu.

Podle něj však byly jeho citáty zmanipulovány a slova vytržena z kontextu tak, aby se vytvořil strach z neexistujícího nebezpečí.

Znovu upozornil, že nezpochybňuje poválečné uspořádání, které je podle něj neměnné a ničí majetek v České republice není ohrožen. "Prohlášení Václava Klause a Miloše Zemana jsou přitom v naprostém rozporu s jejich konkrétními výroky a postoji předešlých let. To jen dokazuje, že jim jde jen a jen o moc, které jsou schopni podřídit cokoliv," dodal Schwarzenberg.Více čtěte ZDE.

DEKRETY V PREZIDENTSKÉ KAMPANI:

Klaus: "Schwarzenbergovi jeho pohled na dekrety odpustit nemohu."

Proti jeho výrokům o dekretech se ohradil Klaus i Zeman. Klaus v sobotu serveru Novinky.cz řekl, že od Schwarzenberga nečekal, že si s názorem na dekrety dovolí vystoupit v prezidentské volební kampani. Že si něco takového Schwarzenberg dlouhodobě myslí, ví prý dávno.

"Asi byl zvyklý, že mu vždy všechno prošlo, ale já mu tento výrok prominout nikdy nemohu," řekl serveru Klaus. Prezidentský kandidát Miloš Zeman o den dříve uvedl, že svého soka v boji o Hrad již nerespektuje. Schwarzenberg podle něj mluví jako sudetský Němec a ne jako hlava státu.

  

,

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Umírají mladší lidé a my s tím nemůžeme nic dělat, říká šéf KARIM o covidu

Jan Beneš, přednosta kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V plzeňské fakultní nemocnici prudce stoupá počet hospitalizovaných s covidem-19. Zatímco v podzimní vlně šlo o...

Tudy ne, přátelé! Příběh dvou turbínových lokomotiv Škoda byl plný řevu a ohně

Turbínová lokomotiva Škoda typ 1 TLo (označení lokomotivní řady ČSD podle... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lokomotivy se spalovací turbínou se v padesátých letech zdály být docela dobrý nápad. I v plzeňské Škodovce jeden typ...

Staňte se jednou ze 30 testerek a vyzkoušejte novinku HiPP 2 BIO Combiotik®
Staňte se jednou ze 30 testerek a vyzkoušejte novinku HiPP 2 BIO Combiotik®

Už žádné odměřování správného poměru instantního mléka, převařování vody a čekání na její zchladnutí. Tekuté mléko HiPP 2 BIO Combiotik® je...