Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šebrle musel vzdát. Teď ho čeká diplomatická mise

Česko

PRAHA Desetibojař Roman Šebrle nebude startovat na mistrovství Evropy v Barceloně. Světový rekordman má další zdravotní problémy, rozhodl se proto nežádat český svaz o udělení divoké karty.

Účastnický limit pětatřicetiletý Šebrle nesplnil, protože nedokončil žádný ze svých dvou letošních startů v desetiboji.

Šebrleho v této sezoně provázejí zdravotní problémy, které mu v květnu neumožnily dokončit prestižní závod v Götzisu, kde si při rozcvičování před překážkami poranil stehenní sval, ani nedlouho poté v Kladně, kde jen vyklusal úvodní stovku. Stehenní sval se mu podařilo vyléčit, ale v minulém týdnu si přivodil další svalové zranění, kvůli kterému nebude startovat ani na víkendovém domácím šampionátu v Třinci.

Právě v Třinci měl dokázat, že je zdravý a připravený podat kvalitní vícebojařský výkon, aby mohl počítat s udělením divoké karty, jak po závodě v Kladně avizoval šéftrenér svazu a bývalý Šebrleho vícebojařský parťák Tomáš Dvořák.

„Mrzí mě to, ale tělu se rozkázat nedá. Je to škoda, protože v trénincích se mi dařilo a také trenér byl až překvapený mojí formou,“ uvedl Šebrle.

Na mistrovství Evropy už svěřenec trenéra Dalibora Kupky startoval třikrát a dva předchozí šampionáty v letech 2002 a 2006 vyhrál.

„Šance na medaili podle mě rozhodně byla. Teď už ale myslím na další sezonu, kariéra určitě nekončí,“ vzkázal Šebrle.

V Barceloně na přelomu července a srpna však přesto chybět nebude, protože se ve dnech 28. až 31. července, tedy v průběhu šampionátu, chystá kandidovat do komise sportovců evropské federace EAA. V tomto směru se může opřít o podporu Českého atletického svazu.

„Myslím, že mám určitě co nabídnout na základě svých dlouhodobých zkušeností ze závodů. Tento typ práce mě do budoucna zajímá,“ uvedl Šebrle.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku
Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku

Víte, jaký je rozdíl mezi slovy zábavní a zábavný? V případě BruNO family parku v Brně rozhodně žádný! Vydejte se spolu s námi do zábavního parku,...