Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Senátor ODS Karpíšek se nakazil koronavirem. Léčí se doma

Česko

  14:23aktualizováno  15:56
Praha - Senátor ODS Pavel Karpíšek se nakazil koronavirem, je v domácím ošetřování. Oznámil to v úterý na svém facebooku. Tisková tajemnice horní komory Sue Nguyen řekla, že Karpíšek je zatím jediným senátorem, u kterého byla nákaza potvrzena.

Preventivní karanténu mají do 2. dubna všichni, kteří s Karpíškem přišli do kontaktu. Plánované jednání horní komory v příštím týdnu tak ohroženo není, řekl televizi Prima místopředseda Senátu Jiří Růžička (za TOP 09 a STAN).

Mezi poslanci ani zaměstnanci Sněmovny se nákaza podle úterních informací z dolní komory neobjevila.

„Před malou chvilkou jsem získal výsledek testu na nákazu COVID 19 a je bohužel pozitivní. Léčit se budu v domácí izolaci. Už jsem také hygienikům označil všechny lidi, s kterými jsem se v kritické době setkal, a ti jsou nyní kontaktováni. Děkuji za výborný a profesionální přístup všech lékařů a hygieniků, s nimiž jsem záležitost mé nákazy řešil a řeším,“ uvedl Karpíšek.

V karanténě jsou podle Růžičky hlavně členové senátorského klubu ODS. „Ta jim skončí 2. dubna. Pokud by se prokázalo, že je někdo z nich nakažený, následovala by další karanténní opatření,“ uvedl Růžička.

Karpíšek se podle výsledků hlasování účastnil řádné, byť zkrácené schůze horní komory ve středu 18. března. Senátoři se už tehdy sešli z preventivních důvodů v omezeném počtu. Na mimořádné schůzi Senátu k první várce vládních protikrizových zákonů o týden později přítomen nebyl, byl omluven.

Rokycanský senátor a starosta Vejprnic na Plzeňsku Karpíšek je členem senátního výboru pro sociální politiku a zdravotnictví. Předsedá podvýboru pro sport a je místopředsedou komise pro rozvoj venkova. Do Senátu byl padesátiletý Karpíšek zvolen v roce 2018.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat