29. ledna 2019 11:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Senátorka ANO Baudyšová rezignovala na mandát za Prahu 9. Ještě letos budou doplňovací volby

Zuzana Baudyšová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zuzana Baudyšová. | foto: Ondřej NěmecLidové noviny

PRAHA Zuzana Baudyšová v úterý rezignovala ze zdravotních důvodů na senátorský mandát za Prahu 9. Do horní komory byla zvolena za hnutí ANO v roce 2014. V obvodu se tak budou muset konat ještě letos doplňovací senátní volby. Baudyšová svou rezignaci oznámila písemně předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (ODS), informovala senátní tisková tajemnice Eva Davidová.

Sedmdesátiletá Baudyšová je prezidentkou Nadace Naše dítě na pomoc dětem v krizových životních situacích a zakladatelkou Linky bezpečí. V Senátu působila Baudyšová ve školském výboru a v komisi pro sdělovací prostředky.

„Vážím si Zuzany Baudyšové a oceňuji práci, kterou odvedla v rámci nadace Naše dítě i v rámci svého senátního působení,“ uvedla předsedkyně senátorského klubu ANO Zdeňka Hamousová. Odchod Baudyšové označila za reálné vyhodnocení situace. „Ona i její rodina vyhodnotily, že potřebuje co nejnižší pracovní zatížení, a naopak co nejvíce klidu, takže rozumíme rozhodnutí vzdát se v tuto chvíli mandátu,“ dodala.

Zuzana Baudyšová a Andrej Babiš ve volebním štábu ANO.
Andrej Babiš a Zuzana Baudyšová.

Senátorský klub ANO bude mít po odchodu Baudyšové sedm členů.

Nové senátní volby v Praze 9 se budou muset uskutečnit podle zákona do tří měsíců. Prezident Miloš Zeman je tak bude muset vyhlásit nejpozději na 26. a 27. dubna.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz