15. října 2012 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Skokané voleb: senátorka se z 55. místa dostala na čelo kandidátky

Jaroslav Doubrava a Alena Dernerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Doubrava a Alena Dernerová | foto: ČTK

PRAHA Preferenční hlasy vynesly do krajského zastupitelstva senátorku za Severočechy.cz Alenu Dernerovou. Lékařka se z 55. místa kandidátky ocitla na prvním, neboť ji na kandidátce zakroužkovalo přes 3400 lidí. Podobně bodovali kandidáti i v jiných krajích.

Z 50. příčky se dostali za lidovce ke krajskému mandátu také předseda jejich senátorů Petr Šilar v Pardubickém kraji a na Vysočině někdejší místopředseda Sněmovny Jan Kasal, kterému k tomu stačilo přes 1200 preferenčních hlasů.

VÍCE O VOLBÁCH 2012:

Obdobný přeskok se z 45. místa povedl zemanovci a bývalému šéfovi slušovického družstva Františku Čubovi ve Zlínském kraji, který získal 2500 přednostních hlasů. Naopak předseda senátního zahraničního výboru Jozef Regec (za ČSSD) do jihomoravského zastupitelstva nedostal, byť dostal jen o asi 200 hlasů méně. Z původního 31. místa voliči pouze posunuli bývalého cyklistického reprezentanta na 8., tedy první nevolenou příčku.

František Čuba, člen SPOZ a od roku 2014 senátor za Zlín.

Šéf legendárního JZD ve Slušovicích František Čuba

Podobně na tom byl sociálnědemokratický kandidát na senátora za Litoměřicko Hassan Mezian. Pětašedesátiletý lékař, který postoupil do druhého kola letošních senátních voleb, se dostal díky přednostním hlasům voličů v Ústeckém kraji z 22. také pouze na 8. místo.

Získat křeslo ve středočeském zastupitelstvu se nepodařilo ani příslušníkovi šlechtického rodu a bývalému kandidátovi na senátora Tomáši Czerninovi. Stejně tak se nedostala do zastupitelstva Moravskoslezského kraje ani komunistická poslankyně Milada Halíková.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

HIT HOFMAN, s.r.o.
Elektrotechnik - testování elektronik

HIT HOFMAN, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč