11. února 2014 12:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dusil se, ale nikdo mu nepomohl, žalují lidé trutnovskou nemocnici

Trutnovská nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trutnovská nemocnice. | foto: Zdroj: www.nemtru.czReprofoto

HRADEC KRÁLOVÉ Šest lidí požaduje po Oblastní nemocnici v Trutnově kvůli smrti třiadevadesátiletého muže ze září 2008 celkem 1,44 milionu korun. Podle žalobců nemocnice zanedbala péči o seniora, nemocnice jakékoli pochybení odmítá. Případem se začal zabývat Krajský soud v Hradci Králové.

Senior byl v kvůli zánětu podklíčkové žíly hospitalizovaný 8. září, 13. září dostal k svačině suchý rohlík bez tekutin. Podle žalobců muži s jídlem nikdo nepomohl a navíc nebyl pod dohledem personálu. Muž se začal dusit. "Dušení bylo spouštěcím mechanismem poruchy srdečního rytmu, což vedlo k poškození mozku a smrti," řekl právní zástupce žalobců. Každý z žalobců požaduje náhradu nemajetkové újmy ve výši 240.000 korun.

Právní zástupce nemocnice Jiří Humňal u soudu uvedl, že mezi úmrtím muže a činností nemocnice není žádná souvislost a nemocnice postupovala správně. "Pacient byl soběstačný v příjmu potravy, byl průběžně kontrolován. K srdeční arytmii, která byla příčinou smrti došlo náhle," řekl Humňal. Úmrtím seniora se také zabývala policie, podle zástupce žalobců vyšetřování případu odložila. Soudce Jan Fifka novinářům řekl, že hlavní líčení v případu odročí kvůli výslechu svědků a zpracování znaleckého posudku.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!