Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Škárka mlčí, jeho výroky už podle Johna řeší policie

Česko

  16:53
PRAHA - Policie podle ministra vnitra a předsedy Věcí veřejných Radka Johna už sama začala prověřovat výroky poslance jeho strany Jaroslava Škárky o tom, že údajně dostával peníze za mlčení o stranickém financování.

Radek John foto: ČTK

John to řekl novinářům s tím, že se mu se Škárkou stále nepodařilo spojit. Případ má ve čtvrtek řešit také poslanecký klub strany. "Chceme, aby nám na klubu vůbec vysvětlil své způsoby komunikace. Zatím je pan Škárka vypnutý a nezvěstný," uvedl John.

ČTĚTE TAKÉ:


Kvůli jeho výrokům se rozhodl i přes šetření policie podat státnímu zastupitelství trestní oznámení na neznámého pachatele. Policie se podle Johna začala kauzou zabývat na základě informací z médií. "Policie nebyla nečinná, nenastala žádná prodleva v prověřování," dodal John.

Poslanec VV Michal Babák  řekl, že ani jemu se se Škárkou dnes
nepodařilo hovořit, ačkoliv to měl v úmyslu. "Bohužel, pan Škárka má celý den vypnutý telefon," uvedl. Vedení Věcí veřejných odpoledne o situaci jednalo na ministerstvu dopravy, které vede neformální lídr strany Vít Bárta.

Jaroslav ŠKÁRKA, poslanec VVŠkárka podle časopisu Respekt v rozhovoru s jeho redaktory údajně řekl, že dostává od lidí kolem ministra dopravy Víta Bárty (VV) peníze za loajalitu ke straně a za mlčení o jejím financování. Škárkovi údajně nosili peníze v obálce poslanci Michal Babák a Radim Vysloužil. Po zveřejnění informace Škárka její pravdivost zpochybnil.

Senátoři ODS vyzvali Babáka k omluvě
Babák s Vysloužilem Škárkovo tvrzení jednoznačně popřeli. Babák navíc uvedl, že za Škárkovými slovy může být vliv plzeňského podnikatele a člena výkonné rady ODS Romana Jurečka. Ten označil Babákův výrok za "naprosto scestný". Senátoři ODS v úterý vyzvali Babáka k omluvě, jeho slova považují za "ničím nepodložený útok na koaličního partnera".

Rozhovor LN s Michalem Babákem

* LN Jak si vysvětlujete jednání pana Škárky? Myslíte, že šlo skutečně o mystifikaci novinářů? ´
Obávám se, že nejde o žádnou mystifikaci, která by pana Škárku jen tak napadla na místě. Prapůvod toho problému je v Plzeňském kraji.

* LN V televizi jste zmínil místopředsedu plzeňské ODS a vlivného podnikatele Romana Jurečka. Domníváte se, že za kauzou poslance Škárky skutečně stojí on?
Ano, myslím, že se pan Škárka spojil s panem Jurečkem a snaží se nějakým způsobem rozložit klub Věcí veřejných.

* LN Domníváte se, že se Roman Jurečko snaží přetáhnout Jaroslava Škárku do ODS?
Nevím, co s ním dělá. Máme indicie z Plzeňského kraje, že tam došlo k několika schůzkám Škárky s Jurečkem. A od té doby, je to už několik týdnů či měsíců, se Škárka snaží negativně ovlivnit mediální obraz Věcí veřejných. Anonymně vypouští určité věci do médií, a tak se snaží Věci veřejné poškodit.

* LN Máte na mysli například informace o chystaném odchodu 11 rebelujících poslanců?
Ano, to jsou ty konkrétní věci, které vycházely v novinách. Těch 11 rebelů je samozřejmě nesmysl. Nemyslím si, že v tom jede někdo jiný kromě pana Škárky.

* LN Budete požadovat Škárkův odchod ze strany?
Je to samozřejmě věcí čtvrtečního zasedání našeho poslaneckého klubu, ale vzhledem k tomu, že mě svými výroky poměrně hodně mediálně poškodil, tak budu pravděpodobně navrhovat, aby pan Škárka byl vyloučen ze strany. Pokud mi to do té doby nějakým věrohodným způsobem nevysvětlí. Protože to, co řekl, byla lež.

* LN Týdeník Respekt se nicméně ohání tím, že informace o uplácení poslanců mají i z jiných zdrojů, nejen od pana Škárky.
Myslím, že je tam řečeno, že se nejedná o žádného poslance. Půjde nejspíš o někoho z Plzeňského kraje, o nějakou pravou ruku pana Škárky.Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat