19. března 2015 12:21 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sklenář končí. Nedal výpověď, sedíme proti sobě a usmíváme se, mlžil Mynář

Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt (vlevo) si zkouší zbraň při návštěvě... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt (vlevo) si zkouší zbraň při návštěvě... | foto: MAFRA - Michal Šula

PRAHA „Miroslav Sklenář žádnou výpověď nedal. Říkáte mi novou věc,“ dementoval zprávu o podání výpovědi zástupce šéfa hradního protokolu kancléř Vratislav Mynář. Sklenář ale tvrdí opak. „Odcházím, ale v dobrém a určitě nejsem znechucen,“ řekl Sklenář serveru Lidovky.cz s tím, že nejde o výpověď, ale o dohodu.

Informace o tom, že měl zástupce šéfa hradního protokolu Miroslav Sklenář podat výpověď, pravděpodobně zaskočila kancléře Vratislava Mynáře. „Tak to víte dřív než já. Pan Sklenář žádnou výpověď nedal. Sedí proti mně. Pracujeme spolu a usmíváme se na sebe. Takže mi říkáte novou věc,“ řekl serveru Lidovky.cz.

Zprávu o Sklenářově odchodu, která ve čtvrtek vyšla v Hospodářských novinách, označil za povídačky. „Je to úplná hloupost, zvláště ve formátu toho, že pan Sklenář podal výpověď - to bych věděl,“ tvrdil redaktorovi serveru Lidovky.cz neoblomně. „Pokud ji ovšem nemá v kapse a nechce mi ji dát po skončení rozhovoru,“ zavtipkoval.

Sklenář svůj odchod bez mlžení potvrdil, ale s dodatkem, že jde o odchod dohodou. „Odcházím v dobrém a určitě nejsem znechucen,“ napsal Lidovým novinám. „Nedal jsem výpověď, ale podepisujeme dohodu,“ upřesnil.

Odchod zástupce šéfa hradního protokolu potvrdil i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Toto řešení bylo zvoleno po vzájemné dohodě.“ Bližší informace ale podat nechtěl. Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt situaci nekomentoval. „Obraťte se prosím na tiskového mluvčího,“ odvětil suše.

Již delší dobu se mluvilo o sporech Forejta a dalších hradních zaměstnanců. To vyústilo i k několika incidentům, kdy byl šéf hradního protokolu například ubytován v lacinějším hotelu či mu bylo odebráno služební auto i s řidičem. Podle spekulací ho měl nahradit právě Sklenář.

Jakub Zelenka

Autor

Jakub Zelenkajakub.zelenka@lidovky.czČlánky

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.