Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Slavia a Fořt. Kdo koho oživí?

Česko

Půl roku se připravují na odchod svého ostrostřelce Tomáše Necida, vymýšlejí, kým ho nahradit, a pak hned při první příležitosti uklouznou. Fotbalová Slavia přivedla na půlroční hostování z francouzského Toulouse útočníka Pavla Fořta, jenže místo jásotu nad první zimní posilou se od svých fanoušků dočkala spíš rozpačitých reakcí.

Šance, že by „Ford“ na jaře šlápl pořádně na plyn a stal se tahounem Slavie, je malá. Fořt nebyl hvězdou před dvěma lety, kdy ze Slavie odcházel, a nemůže jí být ani po protrápeném angažmá ve Francii, při kterém jen vysedával na lavičce. Nikdo od něj nemůže čekat, že se do bývalé formy dostane za týden. Fořtovou předností totiž není skvělá střelecká bilance, ale jen fakt, že dobře „zná prostředí slávistické kabiny“. A to je na posilu obhájce titulu málo.

Slavia potřebuje získat hráče, který přijde, aby jí pomohl. Zatím však přivedla jen útočníka, který doufá, že Slavia pomůže jemu. Třeba znovu nastartovat kariéru.

Autor:

Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %
Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %

O někoho se opřít a nebýt v tom sama… To byl hlavní impuls, proč Anna Sedláková a Karolína Krejčová založily projekt Indiánky. Obě dvě slyšely ve...