Středa 8. května 2024, Den vítězství

Slavia oplatila Spartě porážku

PRAHA Ve druhém derby pražských „S“ v této sezoně vrátila Slavie svému sokovi úvodní porážku 3:4 i s úroky. Sparta doplatila na velký počet vyloučených a na úzkém ledě v Sazka Areně se vyloženě

Slavia - Sparta 5:1

Debakl hostí ještě podtrhly dvě závěrečné bitky mezi Jiřím Vašíčkem a Alexandrem Jerofejevsem, respektive Jaroslavem Bednářem a Janem Hanzlíkem. „Tlumili jsme emoce na střídačce,“ řekl asistent trenéra Slavie Jiří Kalous. „Ale u někoho je to těžší potlačit, jiní mají resty ještě z minulosti,“ narážel Kalous na další střet Petra Nedvěda a Radka Dudy. Zápas zásadně ovlivnilo časté vylučování. Slavie dokázala využít prohřešků soupeře, když tři ze svých pěti branek vstřelila právě v početní výhodě. „V přesilových hrách a oslabeních jsme si zápas prohráli,“ konstatoval Petr Nedvěd. Skóre utkání otevřel ve 12. minutě Josef Beránek. Sparta v nervózním začátku možná sama dodala Slavii jistotu, když v téměř dvě minuty dlouhé přesilovce pět na tři nedokázala skórovat. „Kluci to odmakali a od toho okamžiku jsme se odpíchli až k vítězství,“ dodal střelec dvou branek Roman Červenka. Vyrovnání se Sparta dočkala na začátku druhé třetiny. V početní výhodě se prosadil Tibor Melichárek. Jenže to bylo ze strany hostí vše. Od 28. minuty začala utkání dominovat Slavie. Vítězný gól dal Červenka a do druhé sirény ještě zvýšil vedení svého týmu obránce Petr Kadlec. „Do závěrečné třetiny jsme chtěli nastoupit důrazně a utkání zvrátit, ale stal se pravý opak,“ kroutil hlavou trenér Sparty František Výborný. Slavie naopak ještě přidala dvě branky a srovnala stav vzájemných utkáních se Spartou na 1:1. Branky a nahrávky: 12. Beránek (Drtina), 28. Červenka (Žižka), 37. Kadlec (Červenka), 42. Sup (Rataj), 43. Červenka (Bednář) - 22. Melichárek (Netík). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 12:12, navíc Vašíček a Bednář oba 5 min. a do konce utkání, Sup 10 min. - Jerofejevs a Jan Hanzlík oba 5 min. a do konce utkání, Štrba 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 12.489. Třetiny: 1:0, 2:1, 2:0.

Vítkovice - Zlín 6:5 po sam.náj.

Branky a nahrávky: 1. Ujčík (Šimíček), 16. R. Hruška (Köhler), 31. Szturc (R. Hruška), 33. R. Hruška (Prorok), 59. Hubáček (Prorok), rozhodující nájezd Burger - 3. Andrašovský (Balaštík), 7. Klouček (R. Pšurný), 31. Barinka (M. Čech), 49. Záhorovský (Nosek), 56. M. Pšurný (Hamrlík). Rozhodčí: Šindler -Pešek, Šátava. Vyloučení: 9:13. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3228. Třetiny: 2:2, 2:1, 1:2 - 0:0