Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šlesingr před MS zamkl cíle do šuplíku

Česko

ÖSTERSUND/PRAHA Loni získal biatlonista Michal Šlesingr (25) na mistrovství světa dvě medaile. Před sezonou si dával vysoké cíle, jenže očekávání nenaplňuje. Ve Světovém poháru je až na 32. místě, nejlépe dojel devátý ve sprintu v Pokljuce. Od zítřka si může spravit chuť na mistrovství světa ve Švédsku. „Mám smíšené pocity,“ říká Šlesingr. „Na jednu stranu se těším, ale mám také obavy,“ dodal loňský stříbrný a bronzový medailista.

* LN Ve Švédsku jste už delší dobu, jak vypadala vaše příprava?

Především jsem cítil, že si potřebuji odpočinout. Hodně jsem rehabilitoval a snažil jsem si pročistit hlavu. Samozřejmě jsme také trénovali, ale spíš lehce.

* LN Pomohlo vám to?

Zatím nijak vystresovaný nejsem. Jen nemůžu pořád najít ty správné lyže. Dopadlo to i tak, že mi tři páry půjčila Katka Neumannová. Lidi kolem pro mě dělají hodně, což mě taky uklidňuje. Doufám, že mi to pomůže, abych tady byl v psychické pohodě.

* LN Od úterý jste v dějišti šampionátu. Jak se vám zamlouvají místní tratě?

Dost to tady změnili a tratě jsou hodně náročné. Je to pořád nahoru a dolů, takže důležitá bude fyzička.

* LN Obhajujete dvě medaile, svazuje vás to?

Před sezonou jsem měl nějaké cíle, ale nevyšlo to. Rozhodl jsem se, že na to zapomenu, zamknu je do šuplíku. Než abych si říkal, že musím, tak se budu soustředit na to, abych byl v pohodě, a pak se uvidí. Nepřipouštím si, že bych musel být do nějakého místa.

* LN Co bude rozhodující?

Záležet bude hodně na počasí, když bude hezky, tak to půjde. (smích) Mám trochu smíšené pocity, na jednu stranu se těším, ale mám také obavy.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat